За словами експертів, не дивлячись на свій вік (XI ст), грамота дуже добре збереглася. Її текст також зберігся майже повністю. Археологи припускають, що грамота в давнину була випадково затоптана в землю, і лише невеликий її шматочок виглядав назовні. Цей фрагмент вицвів від пожеж.
Проте пошкоджений фрагмент берести не перешкодив вченим прочитати і зрозуміти зміст текст грамоти. Експерти встановили, що автором листа на бересті є новгородець Станігост (або Станігость). Бересту надіслали іншому новгородцю на ім"я Олуце (або Олуче). У своєму листі Станігост намагався врегулювати боргову суперечку, яка виникла між ним і Олуце.
Крім того, в берестяній грамоті згадується новгородець Жіронежка.
- Це ім"я ми також зустріли вперше, - зазначили фахівці.
За даними Новгородської археологічної експедиції, в польовому сезоні 2006 року на Троїцькій розкопці у Великому Новгороді вдалося знайти 3 берестяні грамоти XI століття.
Загальна кількість середньовічних грамот, виявлених з 1951 року на розкопках в стародавній російській столиці, досягла 959.
Науковий керівник Новгородської археологічної експедиції академік Валентин Янін запропонував за матеріалами середньовічних берестяних грамот видати путівник по Стародавньому Новгороду.
- Від часу знахідки першої берестяної грамоти в 1951 році стільки людей та імен повернулися з небуття, що ми могли б видати довідник по стародавньому Новгороду, - сказав Янін, пишуть РИА "Новости".
Коментарі