Четвертий рік поспіль за підтримки благодійного фонду Ігоря Янковського "Ініціатива заради майбутнього" кінофестиваль "Громадський проектор" відбувся в Миколаєві. За результатами фестивалю, нагороди переможців поїхали в три різні міста України - Черкаси, Одесу і Харків.
"Своєрідною "фішкою" фестивалю є те, що найкращий український короткий метр визначають не традиційно в столиці, а на півдні України", - вважає засновник і організатор кінофестивалю Андрій Лохматов.
Під час фестивалю відбулися три покази конкурсної програми, а члени Колегії журі - відома українська актриса театру і кіно Римма Зюбіна і молодий кінорежисер Наріман Алієв - провели майстер-клас для молодих учасників кінофестивалю.
Засновник благодійного фонду "Ініціатива заради майбутнього" Ігор Янковський оголосив імена переможців фестивалю.
"Я дуже радий, що з першого дня заснування і ось уже чотири роки ми підтримуємо цей кінофестиваль. Приємно бачити, як він росте. Змінилося все - тепер ми проводимо його в будівлі театру, є справжня червона доріжка, повні зали. А головне - значно покращилась якість фільмів, які направляються на конкурс. Сподіваюся, наступного року, крім мого Фонду, кінофестиваль підтримають інші спонсори та меценати", - заявив Ігор Янковський.
Володарка премії "Золота Дзиґа" Римма Зюбіна, нагороджуючи режисерів за номінаціями "Ігрове кіно" і "Документальне кіно", підкреслила, що сьогодні в Україні є потужне документальне кіно.
Перемогу в номінації "Ігрове кіно" отримав фільм з Одеси, режисера Владека Занковського "Одного разу в Одесі". Це іронічна картина про те, як друзі Міхеіла Саакашвілі вирішили влаштувати йому сюрприз на день народження, зімітував замах на його життя.
У номінації "Документальне кіно" перше місце посіла картина "Ленінопад" режисера Світлани Шимко з Черкас. Іронія на тему прощання з радянською епохою в Україні "зачепила" більшість фестивальних суддів.
Тим часом, переможцем у номінації "Глядацькі симпатії", який визначали за допомогою голосування в залі, став документальний фільм з Харкова режисера Дмитра Коновалова "Додому" про чотирьох учасників АТО, які повернулися додому і поступово навчаються жити серед людей, які про війну практично нічого не знають.
Ще однією "родзинкою" фестивалю стала розпочата минулого року спеціальна номінація "Регіональне кіно", яка покликана підтримати і заохотити кінорежисерів з маленьких міст, передмість і навіть селищ України.
Коментарі