




У Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків 25 квітня відкрили виставку робіт відомого празького художника Віктора Сафонкіна "Незримі світи".
Представлено 35 картин з приватних колекцій і галерей, написані художником в період 1999-2012 років.
Віктор Сафонкін — один з провідних європейських художників зі світовим ім'ям, який працює в жанрі символізму. Він родом з Мордовії, живе й працює в Празі, володіючи картинною галереєю в центрі міста. Сафонкін володар диплома чеської Академії наук імені Масарика, медалі Франца Кафки від Європейського товариства Праги, а також призу Міжнародного альянсу Сальвадора Далі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У столиці з'явився амстердамський дворик
За визначенням експертів, унікальність техніки Сафонкіна полягає в продовженні традицій старих майстрів: він використовує багатошарове, особливе накладання фарби, з подальшими лесуваннями, класичною побудовою композиції, кольору і передніх планів.
Мистецтвознавці порівнюють його з Брейгелем та Босхом, називаючи "художником, який перебуває в напрузі між традицією і сучасністю".
До Києва у митця особливе ставлення. Він вважає українську столицю одним з енергетичних стовпів Всесвіту.
"Найголовніше - те, що мистецтво навіть у мізерних частинах дуже важливе для людини. Дуже важливе тим, що найтонші енергії харчуються речами зримими. Тут ви відчуєте символічне сприйняття світу, де переплітаються персональні сприйняття буття, життя й смерть, боротьба добра і зла - те, що важливе для мене, як для людини. Я думаю, кожен з вас після цієї виставки знайде для себе щось важливе та відкриє в собі незримі обрії, які кожен з нас відчуває", - сказав Сафонкін.
Відкриття виставки зібрало колекціонерів, арт-критиків, українських художників, бізнесменів й шоу-менів. На кілька хвилин спеціально приїхав Віктор Пінчук, щоб привітати художника. Серед гостей помітні були Слава Фролова, Ілля Ноябрьов, Євген Паперний.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фотограф 45 років фіксує силуети на корі дерев
Дійство відбувалося під класичну музику, гостей розважали три химерні музи-фурії. Запрошені мали змогу отримати у подарунок альбом робіт Віктора Сафонкіна, кожен бажаючий міг взяти автограф у майстра.
Директор музею ім. Ханенків Віра Виноградова зізналася, що цей захід є для музею випробуванням. "Для нас ця виставка э своєрідним експериментом, - зазначила вона. - Коли Віктор звернувся до нас з пропозицією проекспонувати його твори у нашому музеї, ми погодилися, тому що нам цікаві тенденції в сучасному мистецтві, які апелюють до кращих зразків минулих часів".
Натомість, Йозеф Кібліцький, директор музейно-виставкових програм Державного Російського музею вважає, що картини Сафонкіна чудово вписуються у класичну атмосферу.
"Одні можуть сперечатися, інші будуть дивуватися, ще хтось буде з ним дискутувати або вітати. Але він добре вписується в ці стіни, добре виглядає зі старим живописом ... Для нас виставка Сафонкіна була, в першу чергу, сюрпризом. Він полягав у тому, що людина, яка не має професійної підготовки академічної школи, змогла собі придумати такий світ і реалізувати його не на території Росії, а в Празі. Ми бачимо дух романтизму, Кафки, містицизму", - вважає він.
Коментарі
тупые хахлы ,выполняйте соглашения или цену повысим
Я не понял - при чем тут Газпром? Ребята, договор есть? Выполняйте. И с какого перепугу Газпром должен пересматривать выгодный ему договор? Где только таких экспертов находят.
Что тебе не понятно?РФ в лице Газпрома уже проиграл не один суд со своими штрафами,так как агрессивная политика РФ не имеет ничего общего с нормальными партнерскими отношениями.Даже у ПРастов хватает ума понять,что нужна альтернатива таким "партнерам",которые готовы ободрать тебя до нитки.Если этот кабальный договор приносит огромные убытки,то его надо пересматривать,не захотят,разрывать в одностороннем порядке и закупать газ от альтернативных источников.Сов временем,после подписания договора с Шелл, они поймут,что так вести себя нельзя.
Чим швидше українці позбудуться міфу, що Росія "братня" країна, тим краще для України. І такі дії "Газпрому", а по суті, уряду та президента РФ, допоможуть швидше усвідомити реальність.
які дебільні коментарі-ввиконуйте контракт або домовляйтесь і все! Укр не робить ні те ні се
с европой пересмотреть можно, только не с Украиной
Я так взагалі дивлюся, що із кацапів такі стратеги, як із корови балерина. Закон Ка-Кі - українці переходять на українську, навіть деякі росіяни України. Контракт із Газпромом 2009 - Україна за три роки знайшла альтернативу - Shell. Бажаю кацапам і надалі діяти в тому ж дусі щодо України! :-)
А какой дурак будет пересматривать контракт, который тебе ой как выгоден? "Что написано пером, не вырубишь топором"