Центр візуальної культури (ЦВК) відновлює свою діяльність на території кінотеатру "Жовтень". Відкриття Центру на новому місці відбудеться 26 квітня о 18 00. Раніше Центр діяв на території Національного університету "Києво-Могилянська академія".
Нагадаємо, після тривалого конфлікту між ЦВК та керівництвом "Могилянки", викликаного виставкою "Українське тіло", Центр припинив свою діяльність 12 березня.
Презентація відновленого ЦВК проходитиме у форматі акції солідарності 7-ї Берлінської бієнале, що відкриється того ж дня в художньому центрі KunstWerke (Берлін).
Працівник Центру Олексій Радинський повідомив Gazeta.ua: "На відкритті буде серія виступів наших колег та однодумців. Також це буде акція солідарності з Берлінською бієнале, яка також відкривається завтра. Гасло бієнале та нашої акції є спільним - "Забути страх". На цю тему буде багато виступів. Це буде серія коротких виступів — маніфестація своєї позиції".
В рамках акції відбудеться також перегляд фільмів зі спеціального проекту 7-ї Берлінської бієнале Breaking the News.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міліцейські тортури зобразили на тарілках
Серед учасників акції - фотограф Євгенія Бєлорусець, поет Андрій Бондар, мистецтвознавець Ольга Брюховецька, музикант і галерист Павло Гудімов, художник Нікіта Кадан, культуролог Олександр Івашина та інші знані люди мистецтва.
Надалі Центр планує продовжити свою програму. "Це нова-стара програма. Ми робитимемо все те, що планували до того. Просто у нас була вимушена пауза, а тепер ми продовжуємо", - сказав Радинський.
Новим проектом центру стане "Образ в темряві: сучасна критична фотографія". Він включатиме виставку робіт Євгенії Бєлорусець "Своя кімната", Еріха Лессінґа "Європа: між документом та фікцією" і Мірона Цовніра "Окраїна".
Виставку Євгенії Білорусець присвячено повсякденню сучасних ЛГБТ та квір-родин, які живуть на території України, долаючи щоденні утиски та реальні загрози через свою сексуальну орієнтацію та політичну позицію. "Своя кімната" ? серія документальних фотопортретів та свідчень героїв та героїнь, зібраних художницею протягом подорожі містами України.
Огляд робіт Еріха Лессінґа зосереджується на трьох темах - робітники та селяни в Європі після Другої світової війни, політика після війни і революція, представлена Угорським повстанням 1956 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Могилянський Центр візуальної культури знову запрацював
Мирон Цовнір представить виставку фотографій з Києва, Лодзя, Москви й Варшави під назвою "Окраїна". Він показав життя людей, які опинилися на узбіччі суспільства. У цих містах воно має свої закони.
Щодо виставки "Українське тіло", яка послужила приводом для закриття діяльності ЦВК у "Могилянці", Радинський сказав: "Незважаючи на те, що виставку формально не відкрили, ми добилися того, що всі, хто хотіли, могли її подивитися. Але факт цензури мав місце і ми цього не будемо заперечувати. Ця виставка так і лишиться формально закритою без жодних підстав, як ми наголошували. Але вона продовжуватиме існувати у форматі каталогу, який ми видаємо".
Коментарі