вівторок, 12 листопада 2019 21:46

У Києві відкрили виставку про красу людських шрамів
5

У столичній галереї "Маяк" відкрили виставку No Matter присвячену красі людських шрамів і прийняттю себе. Фотографиня Вікторія Рой відзняла 15 героїв, а журналістка Еліна Гард взяла у них інтерв'ю. Робота тривала 2 місяці.

"Набагато складніше жити з відбитком на тілі, який отримали через операцію, нещасний випадок або власну дурість. Ідея полягає в розкритті досвіду людей зі шрамами, дослідженні шляху до прийняття, ставлення до позначок на тілі як до частини себе і своєї історії", — каже Вікторія Рой.

Лєра, 22 роки. Опік внутрішньої сторони стегна.

"Мені було 5 років. Історія почалася під Новий Рік. Мама посадила мене парити горло і випадково зачепила миску з гарячою водою, вона вилилася на мене".

 

Артем, 25 років. Підшкірна гематома гомілки.

"Один мій знайомий став називати цей шрам "колодязем". Ми спочатку сміялися. Потім я вирішив закінчити жарт і набив татуювання колодязя на місці шраму".

 

Надія, 29 років. Сліди від леза

"Я була яскраво вираженим готом. Подобалась атрибутика субкультури готів. Тоді романтизували шрами, криваві сльози. Все це висловлювало душевні страждання".

 

Андрій, 27 років. Шрам від акулячого зуба.

"Мама запитала, хто це зробив. Я відповів, що сам. Сказала, що я ненормальний і вона відведе мене до психіатра. Але до лікаря ми так і не пішли. Пізніше, коли я працював у депо, після роботи ходив з колегами в баню. Мужики дорослі, з СРСР ще, цікавилися, що це таке. Говорив, що на вулиці встряв у бійку, і мене підрізали ножем".

 

Павло, 25 років. Опік третього ступеня від удару струмом.

"В дитинстві, коли я переходив дорогу, мене збила машина. Прийшов до тями в лікарні. Потім мене вдарило струмом, і я знову прокинувся в лікарні. По-перше, став шукати відповіді на запитання, чому така закономірність мене переслідує. По-друге, боюся прокидатися вранці. Перед тим, як розплющую очі, думаю: "Де я: вдома чи в лікарні?".

 

Фотовиставка No Matter триває до 19 листопада.

У київському Мистецькому Арсеналі проходить виставка "Подолання гравітації" гуцульської художниці, фотографині й письменниці Параски Плитки-Горицвіт. Експозицію можна побачити до 19 січня 2020-го.

Зараз ви читаєте новину «У Києві відкрили виставку про красу людських шрамів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі