Ексклюзиви
вівторок, 06 березня 2012 12:31

Струни, сплетені з павутини, мають глибокий тембр

Струни, сплетені з павутини, мають глибокий тембр

Японський дослідник Шігейоші Осакі використав тисячі шовкових ниток павутини, щоби сплести набір струн для скрипки.

Струни, каже він, мають "м'який та глибокий тембр", відмінний від традиційних струн зі сталі або матеріалів органічного походження.

Причиною цьому може бути принцип, за яким спресовані струни, в результаті чого між нитками практично не залишається вільного простору.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Крав музику й крастиму. Чому я маю платити за кожну пісню?

Шігейоші Осакі із медичного університету в японському місті Нара багато років вивчав механічні властивості павутини. Зокрема, в 2007 році у журналі Polymer Journal він описав міцність тих ниток павутини, на яких повисають павуки.

Доктор Осакі вдосконалив методи отримання великої кількості ниток павутини від вирощених у неволі комах, а згодом звернув увагу на можливе застосування свого матеріалу.

Для того, щоб отримати павутину, доктор Осакі використав 300 самиць павуків Nephila maculata, одного з видів, що відомий плетінням складної павутини.

Для кожної струни дослідник скручував в одному напрямку від трьох до п'яти тисяч окремих ниток шовку, створюючи пучок. Кожна струна виготовлена із трьох таких пучків, скручених у протилежному напрямку.

Потім він перевіряв їх на міцність під час натягування - цей фактор відіграє аелику роль для скрипалів, для яких важливо, щоб струна не порвалася посеред концерту.

В результаті, струни з павутини витримали меншу напругу, ніж традиційні, але рідкісні струни з матеріалів тваринного походження, втім вони виявилися міцнішими за нейлонові струни з алюмінієвим покриттям.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хакери вкрали всю дискографію Майкла Джексона за 160 мільйонів

Смичкові струнні інструменти, такі як скрипка, були предметом багатьох наукових досліджень, - пише науковець. - Проте, не всі деталі вивчили досконало, оскільки більшість музик проявляли інтерес до корпусу скрипки, а не до властивостей смичка чи струн".

Після детального вивчення за допомогою електронного мікроскопа виявилося, що самі струни ідеально круглі, але в поперечному розрізі нитки стиснуті у різні форми, разом щільно прилягаючи одна до одної.

Доктор Осакі вважає, що саме ця особливість надає струнам міцність і, найголовніше, їхнє унікальне звучання.

"Кілька професійних скрипалів засвідчили, що струни з ниток павутини... дають кращий тембр. Це дозволяє створювати нову музику", - написав дослідник Осакі переконаний, що новий звук припаде до душі і виконавцям, і шанувальникам музики.

Нові струни детально опишуть у наступному випуску журналу Physical Review Letters.

Зараз ви читаєте новину «Струни, сплетені з павутини, мають глибокий тембр». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі