6 жовтня Верховна Рада не прийняла законопроект про обмеження використання медійної продукції держави-агресора.
"Закон не пройшов зусиллями проросійських колаборантів. Фракція "Народний фронт" прийняла рішення підготувати нові проекти для підтримки української культури і захисту від російської", - коментує ситуацію Микола Княжицький, голова парламентського Комітету з питань культури і духовності. Він - був одним із ініціаторів законопроекту.
На думку Княжицького, приймати подібні закони заважають не так агенти Кремля, як лінощі українців. Закон мав обмежити виступи в Україні російських артистів, які не підтримують територіальну цілісність нашої країни.
"Дуже багато залежить від суб'єктивних підходів. Вони часто, як це не дивно, пов'язані з політикою. Я олігарх, наприклад. Українець. У мене тато, мама тут виросли, є сім'я. Бути злодієм серед людей, які мене оточують, якось незручно. Тому що родичі будуть криво дивитися, сусіди, а моїм дітям тут жити. Я люблю цю землю, у мене з цими людьми спільна культура. Не можу красти, бо мене так мама виховувала.
І є інша історія: якщо "мне все равно, на каком языке говорить, плевать, откуда я сюда приехал, я хочу как можно больше украсть, чтобы отсюда свалить, и для этого мне нужен свой телеканал. И вообще музыка хохлов этих, сельская, мне не нравиться. Потому что хочу слушать нормальную, русскую". Є два підходи, другий - суб'єктивізм. А є відповідальність перед суспільством, - продовжує народний депутат.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Ми у війні з Росією, вже три роки минуло після Майдану, а в ефірі продовжують блазнювати з української мови"
Він вважає, що різниці між колобарантом, людиною без ціностей і ворогом - немає.
"У критичній ситуації, вони стають по один бік барикад. І перші, і другі, і треті є шкідниками. Не говорю про якесь етнічне походження. Якщо подивитися на прізвища запорізьких козаків, там були і Жиденки, і Москалі. Вони приходили, приймали мову, релігію, традиції і по суті ставали українцями. Українська нація не моноетнічна. Але точно об'єднана традиціями, цінностями і мовою. Якщо вивчаєш їх і інтегруєшся, ти стаєш українцем незалежно від етнічного походження. Якщо ні, то ні. І таких багато серед власників медіа. Вони не є українцями", - каже Микола Княжицький.
У червні цього року Верховна Рада з другого разу прийняла закон про обов'язкове звучання в радіоефірі 35% пісень українською мовою.
Коментарі
3