




Енді Воргол - геній, який зробив високе мистецтво масовим. Мільйони людей мріяли побачити себе на його полотнах. Такі зірки, як Елвіс Преслі та Мерілін Монро, вставали в чергу, аби він - легендарний художник українського походження - написав їх.
Він помер 22 лютого 1987 р. о 6:32 ранку у Нью-Йорк унаслідок інфаркту. Його поховали поряд із матір'ю і батьком на греко-католицькому цвинтарі Святого Івана Хрестителя в Пітсбурзі у чорному костюмі, з червоною трояндою у руці та маленькою біблією. Розпродаж його майна на аукціоні "Сотбі" в Нью-Йорку затягнувся на 9 днів. Загальна вартість проданого склала $ 20 млн.
Воргол, мабуть, є найвідомішою і найбльш суперечливою особистістю в мистецтві у другій половині ХХ ст. Він був одним з основоположників поп-арту і довів, що мистецтво може бути матеріально прибутковим.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Персонажі всесвітньовідомих картин зробили селфі для Інстаграму
Він приїхав у Ньй-Йорк одразу по закінченню навчання в інституті, де він вивчав комерційне мистецтво.
Спочатку Енді оформляв вітрини магазинів, робив листівки та плакати, потім він став художником ілюстратором в різних журналах, у тому числі і "Vogue". Перший успіх йому принесли малюнки для взуттєвої компанії "І.Міллер". Вони представляли собою зображення взуття, намальовані чорнилом в ексцентричній манері, із спеціально зробленими ляпками.
Перша його велика виставка відбулась в 1952 році. У 1960-му він зробив дизайн для банок Кока-кола, який став культовим. Культовим стало створення серії картин із зображеннями банок консерв і супів "Campbell`s". Ці малюнки стали візитною карткою художника.
Скандальний стиль життя Уорхола сприяв зростанню цін на роботи художника. Написана у 1963-му році картина Енді Ворлога "Вісім Елвесів" у 2010-му була придбана приватним колекціонером за 100 мільйонів доларів. Роботи лише восьми художників світу продавались за таку суму. Енді опинився у товаристві таких велетнів мистецтва як Пабло Пікасо та Вінсент Ван Гог.
Воргол став першим американським художником, який відкрито визнав свою гей-орієнтацію.
На виконання закону про декомунізацію, Жовтневу площу в селі Минай Ужгородського району перейменували на площу Енді Воргола. Адже художник народився у сім'ї емігрантів з лемківського села Микова.
Коментарі