субота, 07 листопада 2020 21:00

Поліцейський домагається, а потім ґвалтує жінку. Наприкінці розсипається на порох

Автор: kcw.com.ua
  Грузинська акторка Іамзе Сухіташвілі у фільмі "Початок" зіграла жінку, яка лишається вдома на самоті зі своєю кризою ідентичності та депресією після нападу екстремістського угруповання на спільноту Свідків Єгови. Стрічку показали у міжнародній програмі 4-го Київського тижня критики
Грузинська акторка Іамзе Сухіташвілі у фільмі "Початок" зіграла жінку, яка лишається вдома на самоті зі своєю кризою ідентичності та депресією після нападу екстремістського угруповання на спільноту Свідків Єгови. Стрічку показали у міжнародній програмі 4-го Київського тижня критики

Фільм "Початок" - нашумілий дебют грузинської режисерки Деа Кулумбегашвілі, яку називають новим голосом у кіно.

Про це каже кінокритикиня Дарія Бадьйор під час обговорення стрічки після показу в рамках 4-го кінофестивалю "Київський тиждень критики". Проходив у столичному кінотеатрі "Жовтень" 22-28 жовтня, пише журнал "Країна".

Вчителька Яна – дружина голови громади Свідків Єгови у провінційному грузинському містечку. Під час проповіді їхній молитовний будинок закидають коктейлями Молотова православні екстремісти. Правоохоронці не бажають розслідувати й радять забрати заяву. Чоловік їде до столиці, щоб знайти гроші на нову будівлю. Яна залишається вдома із сином. До неї навідується місцевий поліцейський. Домагається, а потім ґвалтує жінку, за сюжетом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Взаємини письменниці та її фанатки не так легко зрозуміти

"Це давньогрецька трагедія про спробу емансипації жінки з патріархальних структур, які її оточують – родини, церкви, країни, - говорить Дарія Бадьйор. - Кулумбегашвілі вивчала життя Свідків Єгови в рідному селі. Водночас мала ідею написати сценарій про жінку, роль якої була би другорядною в будь-якому іншому фільмі.

Яна – складна жінка на екрані. Хочемо більше про неї дізнатися і не завжди можемо. Вона страждає. Чоловік не дозволяє бути тим, ким вона хоче – актрисою. Він не бунтує проти насильника. Не підтримує дружину. Тож тільки укріплює систему, як її гнітить.

Очікуємо від Яни якоїсь активної реакції, голлівудського сюжету. Але режисерка не хотіла робити те, що було б неприродним для цієї жінки. Яна не починає власний хрестовий похід. Йде у відділок, але стає ясно, що не отримає з того нічого, не зможе ні на що вплинути.

За словами Кулумбегашвілі, історія помсти подарувала би глядачам полегшення і відчуття завершення. Санкцію на те, що після насильства та екзистенційної кризи – все буде добре. А тут фінал наступає у сюрреалістичний спосіб. Наприкінці ґвалтівник розсипається на порох. Вихід за рамки реалізму працює на сумному контрасті. В реальності правосуддя не діждешся".

Повну версію матеріалу читайте в журналі "Країна" від 5 листопада.

4-й "Київський тиждень критики" зібрав понад 4200 переглядів у кінотеатрі "Жовтень". Протягом 7 днів показали 19 фільмів. Українські прем'єри, ретроспективу класики, а також хіти цьогорічних фестивалів у Венеції, Каннах, Берліні, Сан-Себастьяні, Торонто.

Захід започаткували 2017-го для ознайомлення з найкращими стрічками світового кіно. Програму формують кінокритики.

5-й "Київський тиждень критики" відбудеться 21-27 жовтня 2021-го.

Зараз ви читаєте новину «Поліцейський домагається, а потім ґвалтує жінку. Наприкінці розсипається на порох». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі