Художник Олег Векленко на Форумі видавців у Львові показав виставку, яка створена з колекції постерів АДГ 4-й Блок до відкриття "музею еко-плакату "4-й Блок"/архів".
Виставка про Чорнобильську трагедію, демонструють її за допомогою цифрових технологій та проекторів.
Автор брав участь у ліквідації аварії і фото зробив сам. У 1991 році на відзначення 5-ї річниці Чорнобильської катастрофи започаткував Міжнародну трієнале екологічного плаката і графіки "4-й Блок".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У США розсекретили документи про Чорнобильську катастрофу
"Я через кілька днів після вибуху опинився в Чорнобилі на станції, - каже Олег Векленко. - Я не був хіміком, займався творчістю, малював. Відслужив в армії і мене приписали до хімполку, який базувався у Харкові начальником клубу. 29 квітня я прийшов додому і отримав повістку, щоб з'явитись в збірний пункт з військовим квитком, паспортом і ще якимись документами. Думав, піду на 5 хвилин, потім повечеряю, а повернувся тільки за три місяці".
Першу виставку плакатів Олег Векленко організував разом з друзями.
"За 5 років після аварії приятелі запропонували зібратись і випити пляшку. А я кажу, що, може, не треба пити, давайте виставку зробимо, так і відкрили її. Через три роки я надрукував каталог. А потім ми поїхали в тур Францією і я показував французам свої фотографії, вони дивились, їм було цікаво. Питали, чи я був у Чорнобилі і чому я живий ще. Я наробив багато фото тоді, знімав усе, що бачив, бо ніхто дуже цього не перевіряв, всі займались своїми справами, мали обов'язки".
На Київщині у селі Нові Соколи, що в 50 кілометрах від Чорнобиля, сталася лісова пожежа. Вогонь виник на території Димарського лісництва.
Коментарі