7 березня 1992 року на японському телеканалі TV Asahi відбулась прем'єра анімаційного серіалу Sailor Moon. Мультфільм створили за мангою Наоко Такеуті.
Головні герої — сучасні старшокласниці. Дівчата виявляють, що вони реінкарновані воїни магічного Місячного королівства. Мають протидіяти силам зла. В перервах між порятунком світу героїні стикаються з проблемами у школі. Також їх хвилюють непорозуміння з батьками та перші закоханості.
Виробництвом серіалу займається токійська студія Toei, відома за франшизами Candy Candy, Dragon Ball та One Piece.
Перші покази культового серіалу за межами Японії відбулись у грудні 1993 року в Іспанії та Франції. Популярність Sailor Moon швидко поширилась на весь світ. Для обговорення нових епізодів фанати створили понад 3 млн сайтів та форумів.
Sailor Moon став одним із символів кінця 1990-х років.
У мультфільмі є персонажі нетрадиційної сексуальної орієнтації та відверті сцени. Через це серіал цензурували у Британії та США. В цих країнах Sailor Moon виходив без 7 серій та зі значною кількістю перемальованих сцен.
Sailor Moon створювали для цільової аудиторії дівчат 10-14 років, але фанатами ставали здебільшого старшокласники та студенти-першокурсники. В Японії — у костюмах героїнь серіалу на вулицях часто можна побачити навіть пенсіонерів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що ви відчули, побачивши цю повію? - перша рецензія на оперу "Кармен"
З аніме-серіалу Sailor Moon в Україні почалась косплей культура. Її учасники відтворюють костюмами, аксесуарами та гримом персонажів з масової культури. Найчастіше використовують образи героїв аніме-серіалів, блокбастерів та відеоігор. В Україні щорічно проводяться різноманітні фестивалі та конвенти на тему косплею та аніме взагалі. Найбільші — "Отобе" в Києві, Akari Fest у Житомирі та львівський Anicon.
Коментарі