Комітет з Національної премії імені Тараса Шевченка назвав лауреатів 2019 року. Їхні імена на своїй сторінці у Facebook оприлюднив член комітету нагороди, літературознавець Ростислав Семків.
Загалом відзначили переможців у п'яти номінаціях:
"Публіцистика, журналістика" - журналіст, мистецтвознавець і політолог Богдан Горинь за двотомник "Святослав Гординський на тлі доби" та письменниця і літературознавиця Оксана Забужко за вибрані тексти 2012-2016 років - статті, есе, інтерв'ю, спогади "І знов я влізаю в танк…";
"Музичне мистецтво" - диригент Володимир Шейко за аудіозаписи творів українських композиторів до Фонду Українського радіо, концертні програми 2013-2018 років;
"Візуальне мистецтво" - художник-графік і каліграф Василь Чебаник за проект "Графіка української мови";
"Кіномистецтво" - режисер Роман Бондарчук за повнометражний ігровий фільм "Вулкан";
"Театральне мистецтво" - режисер Ростислав Держипільський за феєрію-бурлеск "Енеїда" за однойменною поемою Івана Котляревського, арт-проект "Оскар і Рожева Пані" за Еріком-Емманюель Шміттом, притчу-ораторію "Вона ‑ Земля" за Василем Стефаником, неооперу-жах "HAMLET" за Вільямом Шекспіром.
Премію в категорії "Література" цього року не присуджували. Жоден номінант не набрав прохідний бал.
Результати голосування комітету премії подадуть на затвердження президентові України Петру Порошенку. Нагороджувати лауреатів будуть на початку березня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Визначає особистість не походження, а вчинки
Шевченківська премія – найвища державна нагорода України в галузі культури і мистецтва. Існує з 1961 року. 2018-го лауреатами стали поетеса Емма Андієвська, художник Павло Маков, композиторка Вікторія Польова. Автори документальних стрічок про події Революції Гідності Володимир Тихий, Ярослав Пілунський, Сергій Стеценко і Юрій Грузинів отримали премії у категорії "Кіномистецтво". У категорії "Публіцистика" нагородили Сергія Плохія, доктора історичних наук, директора Українського наукового інституту Гарвардського університету. Написав книгу "Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до незалежності".
Минулого року грошовий еквівалент премії становив 250 тис грн.
Коментарі