
Бергманівський тиждень пройде з 25 червня по 1 липня на шведському острові Форе, з яким пов'язані останні чотири десятиліття життя і творчості знаменитого шведського режисера Інгмара Бергмана (1918-2007).
Тиждень проводиться дев'ятий рік поспіль, і його організатори з року в рік порушують найрізноманітніші теми, що звертають увагу як на творчість знаменитого шведського режисера, так і на розвиток сучасного кінематографу загалом.
У програмі цього року організатори тижня звернули особливу увагу на дати, які відзначаються в Швеції. 2012 проходить в країні під знаком століття після смерті найбільшого шведського письменника і драматурга Августа Стріндберга (1849-1912). Роль і місце цього письменника у творчості Бергмана торкнуться під час зустрічі з відвідувачами тижня історики, актори і театральні діячі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фільм-відкриття Московського кінофестивалю висміяв "гламурну тусовку"
Іншою датою, на яку звернуть увагу в цьому році, стало 30-річчя після прем'єри фільму "Фанні та Олександр" (1982), знятого Інгмаром Бергманом. Любителі кіно згадають не лише історію картини, а й зустрінуться зі шведськими режисерами, які постаралися перенести кінооповідь на шведську театральну сцену.
Згадають учасники та відвідувачі Бергманівського тижня і творчість відомого шведського актора, письменника Ерланда Йосефсона, який багато знімався в картинах Бергмана. "Фанні та Олександр", наприклад, стала однією з них. Актор пішов з життя в лютому цього 2012 року на 88 році життя.
Серед зарубіжних гостей цього року - кінематографісти з Бельгії брати Жан-П'єр Дарденн і Люк Дарденн.
Бергман виявився вперше на невеликому Форе, розташованому поблизу шведського острова Готланд, у квітні 1960 року в пошуках місця для зйомок одного зі своїх фільмів. Острів справив на режисера таке сильне враження, що він зняв на ньому не тільки сім своїх наступних картин, а й оселився на острові. Тому не випадково, екскурсії по місцях зйомок фільмів Інгмара Бергмана є одним з популярних пунктів програми серед відвідувачів фестивалю.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Одеському кінофестивалі Кілліан Мерфі представить дві нові стрічки
Перший Бергманівський тиждень був організований в 2004 році ще за життя Інгмара Бергмана групою ентузіастів, яка з часом оформилася в фонд "Бергманівського центру на Форе". Як згадують організатори тижня, сам режисер до ідеї поставився скептично, проте в 2006 році він все ж відвідав фестиваль.
Серед організаторів тижня і фонд, який володіє будинком Інгмара Бергмана на Форе, а також Гетеборзький міжнародний кінофестиваль і шведська влада.
Коментарі
Один еврей казав:"Якби менi отой крiпкий заднiй хохляцький розум, то я б i горя не мав".
ПРЕЗИДЕНТ МІГ І В АДМІНІСТРАЦІЇ ПЕРЕНОЧУВАТИ В ТАКУ ПОГОДУ А НЕ ПАРЕКИВАТИ НА 6 ГОДИН ВУЛИЦІ ДЛЯ ПРОВОЗУ ОДНІЄЙ ЖОПИ КОХАНКА ПОЧЕКАЛА Б З ОХОРОНЦЕМ ЧИ БЕЗ
сукка полит импотент, даже на этом пытается спикулировать. ему надо выбить зубы, а в жопу вставить моркву, пусть потом думает что делать.
І ПОПОВУ І ПРЕЗИДЕНТУ! Я ЗГІДНИЙ.
ПРезофилы как всегда наслаждаются своей неадекватностью


Вот пусть участвует в выборах МЭРА Киева и если киевляне доверят ему, то и пусть все свои советы претворит в жизнь.
Прежде, чем что то заявлять или поучать, не худо было бы оценить, а вообще была ли реальная возможность при имеющихся технических средствах предотвратить негативные последствия этого НЕБЫВАЛОГО снегопада. Ну а то, что Арсений Петрович бегает с лопатой во время снегопада, так подобное уже было, по моему Президент бегал на пожаре с лопатой всем на потеху.
Была возможность,смотря на автобан в Кончу-Заспу.Только не для всех.
Вумный як вутка...
Звичайно, що місто в руках дуже поганого господаря, бо гарний господар завчасно отримавши прогноз відповідно підготував би комунальні служби, техніку, необхідну кількість палива, хімічних реагентів, хочаб подбав би про самоскиди для вивозу знігу поза межі міста.
А цей тільки репетує "апосля" та знімає з посад замість себе свої підлеглих.
А ще кілька днів тому назад опозиція розвінчувала міф про те, що мер Києва має бути господарником. А вже сьогодні критикує Попова за те, що поганий господарник...Боже, змилуйся над українцями,допоможи нам з появою нових,чесних, порядних опозиційних лідерів...Нехай скоріше Яценюк і К кануть в Лєту...
Ніколи не буває так погано щоб не було хоча б у чомусь таки добре.


Мерикани наприклад дуже дивувались з того, що діти у їхній країні народжуються якось нервівномірно у часі, тобто "хвилями". Довго досліджували цю цікаву "проблемку" й таки з'ясували що період запліднення у більшості співпадає з зимовими сніговими заметами, коли люди сидять заблоковані по хатах. А чим ще займатись у таку хуртовину та заметіль?
Мовже й у Києві депер виправиться демографія?