12 грудня 1980 року нафтовий магнат Арманд Хаммер за $5,28 млн купив на аукцоні в Лондоні датований 1508 роком 36-сторінковий зошит із нотатками Леонардо да Вінчі. Це найвища ціна, заплачена коли-небудь за рукопис. На теперішні гроші це $12,7 млн.
Лестерський кодекс (Codex Leicester) також відомий як Кодекс Хаммера (Codex Hammer) являє собою збірник малюнків і творів Леонардо да Вінчі, створених у період між 1504 і 1508 роками. Спочатку кодекс був названий іменем Томаса Кокса, але пізніше перейменований на ім'я графа Лестера, який придбав її 1717 року. З 30 наукових манускриптів Леонардо Лестерський кодекс є найвідомішим. Він дає уявлення про результати наукових досліджень допитливого розуму геніального художника Ренесансу, вченого і мислителя. Манускрипт включає також малюнки, які ілюструють зв'язок між мистецтвом, наукою і творчістю наукового процесу. Рукопис створювався не в формі книги, а скоріше як випадкові записи. Внаслідок цього він є сумішшю спостережень і роздумів Леонардо про астрономію, властивості води, гірських порід і скам'янілостей, повітря і небесних світил. Кодекс складається з 18 аркушів паперу, кожні, якщо їх скласти навпіл, утворюють повний 72-сторінковий документ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дослідники вважають, що знайшли оголену Мону Лізу
Свого часу листи були пов'язані один з одним, але зараз вони відображаються окремо. Мова рукописів - італійська, з використанням характерного "дзеркального письма" Леонардо. Кодекс був придбаний 1980 року багатим промисловцем і колекціонером творів мистецтва Армандом Хаммером разом з нерухомістю Лестера, і перейменований у Кодекс Хаммера. 1994-го Білл Ґейтс купив його на аукціоні за $30,8 млн, що робить його найдорожчою книгою. Згодом за нею закріпилася назва Лестерський кодекс.
Леонардо да Вінчі (1452-1519) — італійський художник (живописець, скульптор, архітектор) і вчений (анатом, натураліст), винахідник, письменник, музикант.
Коментарі