12 тисяч осіб відвідали заходи фестивалю "Ніч у Львові", який учетверте відбувся на вихідних. Близько тисячі з них придбали квитки через інтернет. Не зважаючи на дощову погоду, фестиваль традиційно тривав три ночі. Відбулося понад 200 дійств у 50 локаціях в музеях, театрах, галереях, храмах та на вулицях міста. Вперше до "Ночі у Львові" приєдналися меморіальний музей Михайла Грушевського, Національний музей ім. А. Шептицького, природознавчий музей. В італійському дворику — подвір'ї історичного музею — безкоштовну виставу показав Театр ім. Марії Заньковецької.
"Давно живу у Львові, але на цей фестиваль потрапив вперше, - розповідає 25-річний Михайло Буричка. – Попередньо ознайомився з програмою в інтернеті, обирав, які події відвідати. Був на концерті Національної музичної академії в костелі єзуїтів, потім замість відкриття пішов в кафе "Штука" – там виступав блюзмен Джошуа Претт. А після того ходив в підземелля преображенської церкви на театр тіней "Див". В принципі, вже бачив подібні речі, але це було шось з чимось! Ця атмосфера, досить таємнича, ще й в поєднанні з камерним оркестром – просто кайф. "
Першу ніч фестивалю відкривали "вогнем і мечем" на площі біля входу у міську Ратушу. Театралізоване вогняне дійство творили актори на ходулях з театру "Воскресіння". Історичні реконструктори відтворили середньовічні бої.
"Ми б'ємося так, щоб це виглядало достовірно, - коментує голова клубу "Чорна Галич" Ярема Іванців, 24 роки. – В боях відтворюємо 13-14 століття, Галицько-Волинське князівство, Київську Русь. На відкритті ми показали і найманців, і своїх. Львів'яни обороняли місто від степовиків. Звісно, перемогли наші."
Понад 40 охочих відвідали пекарню і побачили, як вночі у Львові роблять хліб, булочки і печиво.
"Вже коли йшли на зупинку, шоб їхати додому, дівчата в оранжевих футболках нам запропонували сісти в автобус і поїхати на екскурсію в пекарню. І ми погодились. Дуже сподобалося. Особливо цікаво було спостерігати, як ріжуть грінки і сухарики. А ще ми спробували смачні канапки", - ділиться 10-річна Софія Колюбінська.
Коментарі
11