Лідер гурту "От Вінта" Юрій Журавель вже намалював першу ілюстрацію до художньої історії України для дорослих в картинках письменників братів Віталія та Дмитра Капранових.
"Перший малюнок вийшов заскладний. Дуже багато часу на нього пішло, три з половиною тижні. Капранових це не влаштовує, бо хочуть до форуму видавців видати цю книжку. Всього біля 40-ка малюнків має бути, то не встигну. Зараз думаю, як їх спростити. Скоріш за все будуть двоколірні без переходів і не з такими складними сюжетами. Почав зі скіфів малювати, бо Капранови сказали: є завдання. Якщо осилиш скіфів, значить і решту подужаєш. Вони — найскладніші", - розповів Журавель.
Також він зазначив, що обличчя героїв змальовував частково з себе.
"Всі герої, яких я малюю, зазвичай трошки схожі на мене. Сідаю біля дзеркала і корчу морди, або стаю у потрібну позу, дивлюся, як воно має виглядати й малюю. Вони арабського трошки походження були, тому такі чорняві, бородаті. Зображень скіфів мало і багато з них не відповідають дійсності. Вивчав стародавні грецькі фрески, античні скульптури, скіфи самі себе зображували на золотих прикрасах. У багатьох європейських та американських художників вони зображені на конях і зі стременами. Скіфи були вправними наїзниками, але стремені ще не вигадали. Основною їхньою зброєю був лук. Вони просто обхоплювали коня ногами. 40% малюнків, яких я бачив - зі стременами. Скіфи часто робили такий маневр: наступали, а потім різко відступали. Ворог радів і починав наступ. Таким чином заманювали противника в оточення і обстрілювали їх. Мали двоколісні вози, якими ворога власне і оточували. Зараз працюю над реконструкцією цих возів, відновлюю сюжет їхньої боротьби з Персидською імперією", - зазначив музикант і додав, що ідея написати таку книгу йому дуже сподобалась.
"Написав і сам ілюстрував книжку "Мазепа: крок до правди". Але важко шукати матеріал і писати, в цьому я не дуже сильний. Тому ідея чудова. Вчився в радянській школі і історія України була така нудна, що не передати. Тоненька книжечка на 40 сторінок, майже без ілюстрацій, її навіть не хотілося відкривати. А нам зараз треба заохочувати дітей до історії. Той, хто добре знає історію свого народи, не робить помилок у майбутньому", - додав Журавель.
Коментарі