Ексклюзиви
понеділок, 20 травня 2013 11:50

Київрада залишила у Києві усього 42 заклади первинної меддопомоги

Київрада залишила у Києві усього 42 заклади первинної меддопомоги
Фото: ukurier.gov.ua

У ході реформування системи охорони здоров'я в Києві з 102 діючих закладів первинної меддопомоги залишиться лише 42. Про це йдеться у статті "Дзеркала тижня. Україна". Так, зокрема, у Голосіївському районі з 10 залишать 5, у Шевченківському з 14 - 5, а у Святошинському з 11 - всього 1. За словами експертів, це означає, що всі поліклініки - і дитячі, і дорослі - будуть закриті.

На базі деяких з них створять центри первинної медико-санітарної допомоги та консультаційно-діагностичні центри. Автор нагадує, що депутати Київради (під завісу своєї каденції) без всяких громадських слухань та підготовчої роботи проголосували за те, щоб реформа медицини, яку впроваджують у двох пілотних районах - Дніпровському та Дарницькому, поширилася і на інші райони столиці.

Фракції Київради дружно підтримали рішення про реформування системи охорони здоров'я у восьми районах столиці (Голосіївському, Деснянському, Оболонському, Печерському, Подільському, Святошинському, Солом'янському та Шевченківському). На базі їх медустанов буде створено 18 центрів первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) і 8 консультативно-діагностичних центрів (КДЦ). Всі вони мають отримати статус комунальних некомерційних підприємств, а також нове керівництво - головних лікарів, головних бухгалтерів і т.д.

Все це було зроблено всупереч запевненням держчиновників, які, запускаючи проект в пілотних регіонах, обіцяли, що в інших містах і селах реформа стартує тільки після вивчення дворічного досвіду реформування, аналізу помилок і відповідних коректив.

"Не варто спокушатися, мовляв, хворим все одно, що і як називається, аби черг під кабінетами не було, та лікарі на совість працювали. ЦПМСП створюються не для прийому пацієнтів, головне завдання - робота з амбулаторіями, проведення тендерів та інші паперові справи . А в КДЦ будуть раді хворим у двох випадках: якщо є направлення від сімейного лікаря, і якщо хворий готовий платити за кожен крок по території центру - за консультацію фахівця, апаратне обстеження, лабораторні аналізи, висновки і т.д. Це не можна порівняти з тим, що сьогодні доводиться платити в поліклініках. КДЦ, як комунальне підприємство, зобов'язане заробити на свої витрати - оплатити рахунки за "комуналку", воду, енергоносії і т.д. А ще потрібні гроші на деззасоби, витратні матеріали та реагенти, запчастини та ремонт обладнання тощо За планом КДЦ фінансуватимуть з бюджету всього на 15% від потреби, але з урахуванням традиційного недофінансування цю цифру доведеться ділити навпіл. Останнє, напевно, доплатять пацієнти. "

Зараз ви читаєте новину «Київрада залишила у Києві усього 42 заклади первинної меддопомоги». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

25

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути