Верховна Рада має намір ввести мораторій на ліквідацію і реорганізацію закладів охорони здоров'я та скорочення працівників цих установ. За ухвалення відповідного законопроекту № 2201 у першому читанні проголосували 290 депутатів при мінімальній необхідності 226.
Згідно з документом, мораторій включає в себе заборону на безпосередню ліквідацію лікарень, поліклінік, амбулаторій, фельдшерсько-акушерських пунктів та інших медичних установ державної і комунальної форм власності. Також пропонується заборонити будь-яку реорганізацію цих установ, що веде до зміни їх головного призначення та скорочення кількості працівників і зменшення кількості ліжко-місць. Крім того, законопроектом доручається Кабінету Міністрів підготувати і внести на розгляд Ради пропозиції про внесення змін до закону "Основи законодавства про охорону здоров'я" і в інших законодавчих актів щодо кадрового забезпечення кваліфікованими фахівцями закладів охорони здоров'я.
У пояснювальній записці депутати зазначають важливість невідкладного введення цього мораторію, оскільки зараз, на їхню думку, всупереч конституційному праву громадян на ефективне і доступне медичне обслуговування, відбувається масове закриття лікарень, пологових будинків та інших лікувально-профілактичних установ по всій Україні, зокрема в Кіровограді, у Чернігівській і Донецькій областях.
Після голосування законопроекту в першому читанні депутати пропонували проголосувати його і в цілому як закон, але голова парламенту Володимир Рибак зазначив, що науково-експертне управління рекомендувало не приймати даний законопроект, а комітет з питань охорони здоров'я порекомендував прийняти в першому читанні і потім доопрацювати перед внесенням для прийняття в цілому. У зв'язку з цим він не може поставити законопроект для прийняття в цілому як закон.
Як повідомлялося, в грудні 2012 року Кабінет Міністрів своєю постановою затвердив порядок створення госпітальних округів у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та Києві. Згідно з постановою, госпітальні округи створюються з метою надання закладами охорони здоров'я у зазначених регіонах вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги населенню, а також оптимізації мережі закладів охорони здоров'я.
Коментарі
18