"Батько уві сні побачив, як встає з труни Король Вампірів. Так з'явилася ідея до написання роману", - згадує сина Брема Стокера.
Відомий роман ірландського письменника Брема Стокера "Дракула" вперше опубліковано 26 травня 1897 року. Письменник і друг Стокера Артур Конан Дойл одразу написав йому одразу листа:
Я пишу, щоб сказати вам, як сильно мені сподобалося читати Дракулу. Я думаю, що це найкраща розповідь про чортівню, яку я читав протягом багатьох останніх років
Абрахам "Брем" Стокер народився 8 листопада 1847 в Дубліні. У дитинстві через хворобу він до семи років не міг вставати і ходити. Ця обставина залишила слід у творчості письменника. Граф Дракула, персонаж його головного роману, багато часу проводить у сні. Стокер почав працювати над романом на початку весни 1890 року. Вже були створені деякі герої роману: оживає старий вампір, дівчина.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У виставі "Дракула" не лунає жодного слова
У первісному задумі роману головний герой вже був графом, проте самого імені Дракула ще немає. Дія розвивалося не в Трансільванії, а в Штирії. Ряд літературознавців вбачають певний зв'язок між фабулами "Дракули" і роману Жюля Верна "Замок в Карпатах". В останньому загадковий аристократ переслідує дівчину, чий коханий намагається пробратися в лігво негідника і звільнити її від "злих чар".
Однак влітку цього ж року задум роману змінюється. Стокер відпочивав в невеликому містечк і в бібліотеці міста постійно брав книги з історії та фольклору Трансільванії. Тоді дізнався про правителя Валахії (князівство між Дунаєм і Карпатами) Влада Дракулу. Пізніше Стокер познайомився з угорським істориком Армінієм Вамбері (1832-1913). Той багато розповідав про Трансільванію та легенди про кровожерливість Влада Цепеша, який називав себе Дракулою. Історик став прототипом професора Абрахама Ван Гельсінґа з роману.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Замок, де жив граф Дракула - найвідоміший замок Румунії у вражаючих фотографіях
Головний герой роману - вампір-аристократ граф Дракула із румунської Трансільванії. Молодой юрист з Лондона Джонатан Харкер вирушає туди, щоб продати занедбане абатство Дракулі. Той виявляється безсмертним вампіром. Залишає країну в ящику з рідною землею. У Лондоні висмоктує кров із молодої дівчини та полює на наречену Харкера - Міну. Боротися з вампіром допомагає професор Ван Гельсинґ. Дракула втікає в Трансільванію, але там його вбивають ударом у серце. Письменник так переймався темою про вампірів, що ті навіть йому снилися.
Це був кошмар - вампір виходить зі своєї могили і простягає руки до горла молодої дівчини. Думаю, цей сон викликаний нездоровою їжею. Напередодні я їв м'ясо краба із великою кількістю соусу
Роман приніс славу Стокеру, але не прибутки. Наприкінці життя він просив допомоги в Королівського літературного фонду. Стокер помер у будинку № 26 площі Святого Георгія у Лондоні 20 квітня 1912 року. Його вдова через скруту змушена була продати оригінали начерків роману на аукціоні.
У XIX столітті замок Бран у Румунії став всесвітньо відомим завдяки роману "Дракула" ірландського письменника Брема Стокера. Легенда про вампіра графа Дракула зробила замок найвідомішим туристичним об'єктом Румунії. Замок збудований у 1212 році як фортеця на шляху, котрий проходив через ущелину Рукар-Бран у Карпатах.
Коментарі