Ексклюзиви
Вівторок, 17 листопада 2015 18:38

57 храмів-привидів: поляк фотографує залишені українцями церкви
78

Редактор польської щотижневої газети Пйотр Ду́рак фотографує церкви, які залишилися на сході Польщі після примусового виселення звідти українців.

Один із його фотоальбомів у мережі Facebook називається "Zapomniane cerkwie", тобто "Забуті церкви".

"Добірка має на меті фотографічне документування покинутих і зруйнованих греко-католицьких церков. Наразі ми зібрали 57 церков, яких, імовірно, вже ніхто не пам'ятає. Після подій 1947 року під назвою "Вісла" українські храми ставали все непридатнішими. Деяким поталанило бути перелаштованими під римо-католицькі й прослужили ще якийсь час, поки їм на зміну було збудовано костел. Інші стоять так, як їх залишили кількадесят років тому. Деякі роками слугували складами, народними домами, курниками, сараями або ж... громадськими туалетами", - пояснює опис альбому.

Останнє оновлення його колекції - цієї неділі, отже альбом і надалі поповнюється.

У збірці понад 500 кадрів, більшість із яких підписані. Gazeta.ua відібрала деякі з цих світлин.

Чорно-білі й кольорові фото мурованих і дерев'яних церков. Деякі в доволі цілісному стані. Окремі з них, видно, люди провідують, що помітно по нових свічках, букетах квітів у вазах або - в одному випадку - по залишеному вінку з синьо-жовтими стрічками. Подекуди в церквах купи сміття й розписані балонами стіни. В одній видно пташине гніздо. А деякі навіть оббиті ремонтним риштуванням.

Зараз ви читаєте новину «57 храмів-привидів: поляк фотографує залишені українцями церкви». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі