субота, 21 серпня 2021 23:25

10 століть української музики та відео від героїв-військових: що відвідати у День Незалежності

Найяскравіші події святкування 30-го Дня Незалежності України у спеціальній добірці Gazeta.ua.

Міжнародний військово-історичний фестиваль "Остання столиця"

Де: м. Кам'янець-Подільський, Старе місто

Коли: 21 – 24 серпня

Фестиваль присвячений Українській Революції 1917 – 1920 років. Саме у Кам'янці-Подільському у 1919 та 1920-му тимчасово перебував уряд Директорії, тож фактично місто є останньою столицею Української Народної Республіки.

У програмі заходу: концерти сучасної та автентичної музики початку ХХ століття, хода містом, відтворення бойових дій 1919 року армії УНР проти збройних сил півдня Росії. У форматі живого музею функціонуватиме військово-історичний табір на території Старого замку. Там відвідувачі зможуть побачити, як виглядав побут вояків XX століття.

Концерт "Ковчег Україна: 10 століть української музики"

Де: м. Київ, Михайлівська площа

Коли: 22 серпня, 21:00

Концерт представить історію української музики – від народних пісень, барокових кантів, симфонічної класики до сучасних композицій. Святослав Вакарчук заспіває лемківську пісню-реквієм "Пливе кача", а Джамала – ліричну "Ой верше, мій верше". 2009 року саме з цією композицією співачка перемогла у міжнародному конкурсі молодих виконавців популярної музики "Нова хвиля". Сергій Жадан та "ДахаБраха" представлять гімн "Ковчегу Україна" - міт про Ноя на український лад.

На концерті виступатиме Молодіжний симфонічний оркестр України під керівництвом першої жінки-диригентки оперного театру австрійського міста Грац Оксани Линів, етногурт "Курбаси" та "Хорея козацька" - колектив, що грає старовинну українську музику.

Автор: Ковчег Україна
  Концерт «Ковчег Україна» представить народні пісні, барокові канти, симфонічну класику та сучасні композиції
Концерт «Ковчег Україна» представить народні пісні, барокові канти, симфонічну класику та сучасні композиції

На сцену "Ковчегу Україна" також вийдуть солістка HARDKISS Юлія Саніна, реп-виконавиця Аліна Паш. 85-річна Домініка Чекун з Рівненщини заспіває народні пісні в унікальній поліській манері.

Супроводжуватиме концерт візуальний ряд, що проецируватиметься за допомогою голограм та ефектів доповненої реальності. Складатиметься з шедеврів українського образотворчого мистецтва: рушники, фрески Софії Київської, барокові іконостаси, скульптури бучацького майстра Йогана-Георга Пінзеля тощо.

Фестиваль повітряних куль "Монгольф'єрія. Я - громадянин"

Де: м. Київ, ВДНГ

Коли: 23 серпня, 17:00

На виставковому полі ВДНГ гості заходу зможуть побачити 15 великих повітряних куль та піднятися на одній з них у повітря. Аеростати злітатимуть на висоту до 30 метрів. Із настанням темряви повітряні кулі будуть підсвічені прожекторами.

Організатори попереджають, що у разі несприятливих погодних умов захід можуть перенести на іншу дату.

Військовий парад з нагоди Дня Незалежності

Де: м. Київ, Хрещатик

Коли: 24 серпня, 10:00

У параді візьмуть участь понад 5 тисяч військових, 400 одиниць зброї та техніки і 50 літальних апаратів.

Хрещатиком пройде піша та механізовані колони, а в небо над столицею злетить повітряна. Її замикатиме найбільший у світі транспортний літак АН-225 "Мрія".

Військово-морський парад

Де: м. Одеса, пляж Ланжерон

Коли: 24 серпня, 10:00

Подивитися урочистий парад військової техніки можна буде не тільки у столиці. В Одесі Військово-морські сили України продемонструють показові елементи застосування сил і засобів, вогневе ураження цілей та артилерійський бій. Також запланований проліт морської авіації Повітряних сил ЗСУ та демонстрація фігур пілотажу літаками легкомоторної цивільної авіації.

Фестиваль нової української культури "Спалах"

Де: м. Київ, Арт-завод Платформа

Коли: 24 серпня, 12:00

На двох сценах фестивалю виступлять гурти "вагоновожатые", Паліндром, Cape Cod та інші виконавці. Крім музичної частини на заході діятимуть маркети українських брендів одягу та виставки стрит-арт художників.

Спеціальний показ документального фільму "Зошит війни"

Де: м. Київ, кінотеатр "Київська Русь"

Коли: 24 серпня, 19:30

Фільм режисера Романа Любого змонтований з відеозаписів, знятих 18-ма українськими військовими. Серед них доброволець Валерій Пузік – співавтор книги "Наші котики. Бліндаж" та молодший сержант ЗСУ Олексій Болдирєв, що підняв жовто-блакитний прапор над Донецьким аеропортом. Останній загинув від вибуху в грудні 2015-го.

Автор: Detectror. Media
  Документальний фільм «Зошит війни» змонтований з відеозаписів, знятих 18-ма українськими військовими. Спеціальний показ стрічки відбудеться у День Незалежності
Документальний фільм «Зошит війни» змонтований з відеозаписів, знятих 18-ма українськими військовими. Спеціальний показ стрічки відбудеться у День Незалежності

Показ відбудеться за участі команди фільму. По 10 гривень з кожного квитка творці фільму перерахують у Благодійний фонд допомоги армії "Повернись живим".

Cвітова прем'єра стрічки пройшла на фестивалі Docudays UA у 2020-му. Там фільм здобув спеціальну відзнаку, приз глядацьких симпатій та приз імені Андрія Матросова від організаторів – "За трепетну, безмежну любов до людей і життя. За відчайдушну чесність відкриття нових несподіваних якостей світу, який досі здавався зрозумілим".

Концерт "Незалежність ― у нашій ДНК. День Незалежності країни"

Де: м. Київ, НСК Олімпійський

Коли: 24 серпня, 18:00

В заході візьмуть участь 34 вітчизняних виконавця, серед яких Джамала, Go-A, "Океан Ельзи" та Олег Винник. Заспівають знакові українські пісні та нові хіти.

Кошти, виручені за квитки, спрямують на створення Центру сучасного мистецтва - музею Івана Марчука.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українських стрічок багато як ніколи: що дивитися в кінотеатрах цього тижня

24 серпня о 17:00 у Києві на площі Конституції біля Маріїнського палацу розпочнеться концерт італійського тенора Андреа Бочеллі. Разом зі співаком на сцену вийдуть Тіна Кароль, Джамала та солістки Національної опери України Людмила Монастирська і Тамара Калінкіна. Потрапити на подію можна лише за спеціальними запрошеннями. Зібрані під час концерту кошти підуть на створення Центру сучасного мистецтва - музею Івана Марчука.

Підготовку до події супроводжував скандал: за інформацією заступника голови КМДА Володимира Прокопіва, сцену встановили на місці братської могили учасників визвольних змагань. Організатори підкреслюють, що місця масових поховань на території Маріїнського парку достеменно невідомі.

Зараз ви читаєте новину «10 століть української музики та відео від героїв-військових: що відвідати у День Незалежності». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі