— Кожне покоління думає, що воно виняткове й останнє. Кіно це використовує. Зараз особливо поширені теми виживання після кінця світу та зомбі. Вони добре продаються, — каже київський режисер Володимир Тихий, 42 роки. 21 грудня відбулися прем'єри фільмів про апокаліпсис "Метро" та "Кінець світу".
— З таких найбільше вразила "Меланхолія", — каже Тихий. — Наближення кінця світу показано незвичними фарбами. Режисер Ларс фон Трієр круто передав це відчуття. У фільмах про кінець світу є хороша риса — штовхають на переосмислення життя.
Нова короткометражка Володимира Тихого — чорна комедія "Янгол смерті".
— Певним чином вона теж про кінець світу. Головний герой дядя Толя знищує все, що йому не подобається. Та й сам наш проект "Україно, ґудбай!" — по суті апокаліпсис у межах України. Новорічних фільмів цьогоріч помітно менше. Зараз свята — це вакханалія, на якій усе купують та всі заробляють гроші. Люблю різдвяні історії Гоголя. Він відчував цей святковий дух. Радянські фільми за Гоголем треба обов'язково перезняти. Можливо, і я взявся б за це. Але в нас поки що пристойно можна зняти кіно соціальне. А зі спецефектами — буде тільки піонерство.
Пише сценарій нового фільму київський режисер 32-річний Любомир Левицький. Цьогоріч завершив роботу над бойовиком "Ломбард" та трилером "Тіні незабутих предків".
— За рік хочу знімати дитячий різдвяний фільм. Героєві подарують на Різдво мобільний телефон, що виконуватиме будь-яке бажання. Найзаповітніша його мрія — повернути померлу маму, — розказує Левицький. — Вразив фільм "Щасливого Різдва" 1914-го. Три армії — Німеччина, Франція та Англія — зійшлися в одній траншеї і на одну Різдвяну ніч оголосили перемир'я. Це тепла й хороша історія.
Крім французької стрічки "Вишенька на Новорічному торті", всі інші святкові фільми — російські.
Збірку "З новим роком, мами" зняли за $6 млн. У новелі "Побачити Париж і..." 51-річна акторка Ірина Розанова грає вчительку французької і мріє про Париж. На свята син везе її до Франції. У ресторані каже матері: "Знаєш, хто за тим столиком? Ален Делон". У короткому епізоді себе самого зіграв французький актор 77-річний Ален Делон. На зйомках гримуватися відмовився.
— Сказав: "Мені — грим?". У 33 роки я був найкрасивіший чоловік Всесвіту. Моє волосся, мої зморшки — ось мій грим.
З 27 грудня покажуть також стрічку "Джентльмени удачі" за мотивами радянського фільму 1971 року. Головних героїв — працівника дитсадка та злодія — зіграв російський актор Сергій Безруков, 39 років.
Коментарі