20 березня біля столичного книжкового магазину "Сяйво" відбулася акція "Народна книгарня". Продавали книжки з виставлених на тротуарі столів. Поети Олег Коцарев і Богдан-Олег Горобчук читали вірші. Київський художник Валерій Голейко намалював картину "Сяйво" — зобразив сонце, до якого підступають чорні хмари.
О 13.00 біля книгарні збираються близько сотні людей. Розставляють столи. На них викладають принесені книги. Киянка 64-річна Людмила Іванівна кладе на стіл брошуру київського мера Леоніда Черновецького "Как стать миллионером".
— Це діти принесли, їм на презентації подарували. Не хочу, щоб у мене вдома книга цього бандита лежала. Нажив свої мільйони на продажі комунальної власності, для людей нічого не зробив.
Двоє чоловіків вішають на вікно книгарні плакат "Черновецький, продай "Сяйво" — купи дочці діаманти". Під час акції безкоштовно роздають книжки Черновецького, Тігіпка та Ющенка.
— За роки свого правління мер вніс до генплану столиці 1141 зміну, — каже Сергій Сергієнко, 41 рік, директор центру "Інститут міста". — Це просто дерибан столичної землі. Щоб повернути її в комунальну власність, треба міняти всю владу. Сьогодні вранці Азаров провів нараду щодо подальшого розвитку міста Києва. Викликав до себе Леоніда Черновецького та його заступників. Міліція повинна була при виході з Кабміну заарештувати Черновецького, Довгого, Кільчицьку.
Минулоріч 16 вересня Шевченківська райрада продала приміщення книгарні "Сяйво". Новий власник, фірма "Абріль-студіо", вимагала звільнити його з 1 січня. Колектив магазину подав заяву до Господарського суду Києва з вимогою визнати торги незаконними, бо на аукціоні використали підроблений паспорт бюро технічної інвентаризації. Суд ще не виніс остаточного рішення.
— У суді ми нічого не зможемо довести, — каже заступник директора магазину Алла Решетнікова, 58 років. — Треба гарно заплатити судді, щоб закон почав працювати на нашу користь. Новий директор книгарні почав у приміщенні ремонт. Що там відбувається, дивимося через щілину між металевими щитами, якими рейдери заварили вікна. Гарно видно вночі, коли всередині вмикають світло. Там вже немає наших книг, комп"ютерів і стелажів. Навіть акваріум із рибками кудись діли. Я працювала у книгарні 35 років. У мене серце кров"ю обливається.
Книги рейдери вивозили вночі.
— Там було видань на суму близько 5 мільйонів гривень, — розповідає директор магазину Алла Лазуткіна. На посаді її замінили на Ростислава Корнієнка. — Рейдери вивозили їх уночі після другої ночі. До чорного входу під"їжджала "газель", книжки виносили в мішках і ящиках. Наші представники записали номери. Після цього ми більше як 10 разів ходили до міліції. Але, здається, їм нагорі дали наказ не реагувати на наші звернення.
Коментарі
1