25 жовтня стартував третій концертний сезон Черкаської обласної дитячої філармонії. На сцену вийшли юні музиканти — 11 лауреатів міжнародних та республіканських конкурсів виконавської майстерності. Вони отримали подарунки від народного депутата Володимира Зубика.
До філармонії запросили учнів п'яти черкаських музичних шкіл.
Наймолодший учасник — піаніст 8-річний Божен Царіцин, вчиться у музичній школі ім. Миколи Лисенка. Він — переможець Міжнародного музичного фестивалю "Відродження" в Ялті.
16-річна Вікторія Швець українською народною піснею "Нащо мені чорні брови" зриває найгучніші оплески. Після виступу розповідає, що мріє про кар'єру оперної співачки. Навчається вокалу в Черкаський дитячій музичній школі №1. Вікторія — неодноразовий переможець конкурсів різних рівнів.
Останнім виступає баяніст 8-класник Петро Криворотько, лауреат Міжнародного конкурсу Петропавловської асамблеї Санкт-Петербурга та Всеукраїнського фестивалю виконавців на народних інструментах.
Після дитячих номерів симфонічний оркестр філармонії виконує чотири композиції. На сцену виходять помічники-консультанти народного депутата України Володимира Зубика. Кожен юний учасник отримує солодощі та кольорові енциклопедії. Пізнавальні книжки розраховані на дітей від 7 років.
Володимир Зубик не вперше допомагає талановитій молоді. У рамках програми "Інтелект року" видав 100 сертифікатів на 2 тис. грн кожній дитині-переможцеві Малої академії наук, олімпіад та конкурсів. Він започаткував благодійну програму "Тяжка хвороба — це не вирок", допомагає важкохворим дітям до 14 років. За підтримки народного депутата цьогоріч газифікували дитячий садок у селі Кононівка Драбівського району.
—?Енциклопедію читатиму, це гарний подарунок, — гітарист 11-річний Марк Землянський стоїть за лаштунками з викладачем. — Музикою займаюся із 7 років. Але на сцену виходити досі страшно. Приємно, коли аплодують, особливо стоячи.
—?У дитини дуже важливо виявити й розвинути талант. Але не менш важливо заохотити її, — додає 25-річний Сергій Сіленко, викладач Марка. На плечі тримає гітару в чорному чохлі. — Тому підтримка необхідна.
—?Я вперше почула, щоб народний депутат із власної ініціативи хотів допомогти дітям, — каже адміністратор філармонії по роботі з дітьми Ніна Дука, 62 роки. Стежить, щоб не штовхалися, коли виходитимуть із зали. — Раніше великі підприємства брали шефство над школами, відчували відповідальність.
Біля вікна 32-річна Валентина Іванча з дочкою Ангеліною роздивляється енциклопедію.
—?Дитина ходить на вокал, була призером Всеукраїнських конкурсів, — розповідає.
Поруч зупиняється рудий хлопчик років 7.
—?Ма, диви, яка книжка, — тицяє у наш бік. — Я теж таку хочу.
—?Ти ж тільки-но пішов до музичної школи, — усміхається мати. — Наступного року виступиш і тобі подарують.
—?Дитячі концерти дуже важливі. Вихованці музичних шкіл мають знати, що їх виступи комусь потрібні, — говорить Вікторія Цибенко, 28 років. Привела на концерт 5-річну дочку Ілону. — А ще їм важливо відчувати, що про них турбуються. Це можуть бути заохочувальні призи чи гарні подарунки, але вони мають бути. Свого часу іноді останні гроші у батьків на тролейбус забирала, щоб до музичної школи доїхати, а на наші виступи мало хто приходив. Але тоді був такий час, не вистачало меценатства. Добре, що тепер є такий народний депутат як Володимир Зубик, якому творчі діти не байдужі.
—?А ми вирішили наступного року віддати сина у музичну школу, — виходить із філармонії 32-річний Максим Горовий. — Сьогоднішній концерт дуже сподобався, хоча йому тільки 6 років. Квіти навіть купили, щоб комусь з артистів подарував. Спочатку соромився. Але вибрав найкрасивішу дівчинку і вручив.
Конкурсантів проводжає 66-річний Віталій Дука, заступник директора філармонії по роботі з дітьми.
—?Сьогодні відбулося поєднання професійної аури симфонічного оркестру та дітей, які мають певні досягнення. Народний депутат Володимир Зубик розуміє, що дуже важливо дбати про молодь. Діти — це наша найкраща інвестиція. До наступного концерту хочемо долучити танцюристів, зробити картинну галерею дитячих малюнків.
Коментарі