середа, 26 липня 2006 16:00

У США показують українського Малевича

20 липня в Чикаго відкрилася перша в США виставка українських модерністів — Казимира Малевича, Михайла Бойчука, Олександра Родченка, Давида Бурлюка. Ініціював її лондонський колекціонер російського походження князь Нікіта Лобанов-Ростовський.

У Чикаго виставили 72 картини, створені у 1900–1930-х роках. Перш ніж дати дозвіл на вивезення шедеврів за межі держави, Національний художній музей України застрахував їх на неназвану суму мільйонів доларів.

Оркестр грав джаз

— Доля українського авангарду трагічна, — говорить працівниця музею Людмила Ковальська. — Скульптор Олександр Архипенко емігрував до Америки, художники Олександра Екстер і Захар Рибак — до Парижа, кубофутурист Олександр Богомазов помер у Києві від туберкульозу. А решта змирилися з соцреалізмом.

До Чикаго їздили міністр культури Ігор Ліховий та директор музею Анатолій Мельник. Церемонія відкриття розпочалася о 18-й за місцевим часом, фуршет затягся до 21-ї.

— Оркестр грав джаз, офіціанти розносили біле й червоне вино, — розповідає Ковальська, яка щойно повернулася з Чикаго. — Культурний центр, у якому відбувається виставка, розташований у старому будинку кінця XIX століття. Стіни не нижчі семи метрів. Нам довелося встановлювати щити, щоб картини не здавалися маленькими.

Князь Лобанов-Ростовський найбільше у захваті від графіки Всеволода Максимовича. Цей художник заподіяв собі смерть у 20 років.

Організатори очікують щонайменше на 40 тис. відвідувачів. Виставка триватиме до 15 жовтня, а потім переїде до Українського музею в Нью-Йорку, де завершиться 15 березня.

Зараз ви читаєте новину «У США показують українського Малевича ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути