четвер, 02 березня 2006 19:09

"У фільмі я акала"

Автор: фото: Олекса Красний
  Виконавці головних ролей Олександр Лимарєв і Лідія Оболенська у Києві, на вулиці Рейтарській
Виконавці головних ролей Олександр Лимарєв і Лідія Оболенська у Києві, на вулиці Рейтарській

1 березня в столичному кінотеатрі "Україна" відбулася прем"єра художнього фільму "Помаранчеве небо".

В основі стрічки — реальні події 2004 року. Україна перебуває на межі громадянської війни. На вулицях — багатотисячні натовпи, бронетранспортери, загони спецназу. Головні герої — син високопоставленого чиновника Марк і львівська студентка Іванна. У Марка — блискуче сплановане майбутнє: він їде вчитися в престижному західному вузі. Його турботи — яку марку автомобіля вибрати, у якому клубі провести вечір. Зустріч з революціонеркою Іванною змінює життя хлопця.

Зйомки "Помаранчевого неба" тривали 32 дні.

Автор сценарію 29-річний журналіст Юрій Бутусов каже, що в масовках при мінусовій температурі сотні людей знімалися безкоштовно. Кияни самі приносили помаранчеву символіку, домашні фотоархіви. Один із епізодів відфільмували за лаштунками святкування першої річниці помаранчевої революції. У ньому Іванну цілує сам Віктор Ющенко, 52 роки.

— Ми домовились із Віктором Андрійовичем, — розповідає режисер Олександр Кірієнко, 31 рік.

В іншому епізоді із закоханими спілкується Олександр Мороз, 62 роки. Разом із родиною він приходить у наметове містечко, аби поставити свічку в пам"ять Георгія Ґонґадзе.

Пройшла чутка, що на прем"єру прийде Віктор Ющенко. Початок затягнули на півгодини. Продюсер і режисер стояли у фойє. Їхня помічниця тримала великий букет червоних троянд. Пелюстки почали осипатися на підлогу. У залі вже зайняли місця міністр культури Ігор Ліховий, 48 років, міністр у справах молоді та спорту Юрій Павленко, 30 років, кандидат у столичні мери Віталій Кличко, 34 роки, міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, 41 рік.

Ющенко не приїхав. Мороз прийшов на прем"єру з двома доньками та ватагою онуків. Троянди вручили йому. Олександр Олександрович віддав букет одній із доньок.

— Знімальна група працювала на договірній основі з МВС і Міноборони. Нам дали БТРи, роту президентської охорони, спецзагін "Барс", — розповів генпродюсер стрічки Ярослав Мендусь, 46 років. — Кошторис стрічки склав півмільйона доларів. Це гроші українських спонсорів. Жодної копійки з бюджету ми не взяли. Стрічка вийшла інтернаціональною. Оператор — узбек, актори — українці й росіяни, навіть один фін був — Вілле Хаапсало.

Коли виконують гімн, у неї починаються пологи

— У фільмі мене звуть Фєдя, — говорить Вілле, 34 роки. — Мій герой із Москви. Я просив режисера, аби зробив мене бодай прибалтом. "Фєдя з Москви" звучить так дивно... Дружина у Фєді — помаранчева, вона вагітна, на останньому місяці. Приїжджає на Майдан і каже: "Буду тут до кінця". У фіналі, коли виконують гімн, у неї починаються пологи.

Головний оператор Улугбек Хамраєв, 35 років, живе в Лондоні.

На роль Марка претендували двоє росіян — племінник Федора Бондарчука Костянтин Крюков та зірка серіалу "Солдати" Олександр Лимарєв.

— Вибрали Олександра: Крюков не такий темпераментний. До того ж він не професійний актор, — пояснює Мендусь.

Героїню грає 19-річна вінничанка Лідія Оболенська. Перед "Помаранчевим небом" актриса встигла знятися в двох російських серіалах. На роль Іванни ще пробувалася співачка Тіна Кароль, 21 рік (Таня Ліберман).

— Іванна не схожа на мене, — розповідає Лідія. — Я аполітична людина і не була на Майдані. Та й українська мова погано мені давалася. У фільмі я "акала". Спеціально запросила подругу зі Львова, аби вона кілька днів розмовляла зі мною по-українськи. Тепер лише акцент залишився.

Ліда покинула перший курс режисерського факультету Київського університету культури і навчається на підготовчих курсах Щукінського училища в Москві.

З 2 березня "Помаранчеве небо" виходить у прокат. Покажуть фільм у всіх обласних центрах, крім Кіровограда. Прокатники вирішили, що тамтешньому глядачеві стрічка не буде цікавою. Виготовили 33 копії "Помаранчевого неба". Вартість кожної з них — $7 тис.

Зараз ви читаєте новину «"У фільмі я акала"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути