Ексклюзиви
Понеділок, 28 січня 2008 15:24

В Андріївській церкві відкрився концертний сезон

  Йосип Франц: ”Надаємо безкоштовні запрошення на наші концерти пенсіонерам”
Йосип Франц: ”Надаємо безкоштовні запрошення на наші концерти пенсіонерам”

У суботу відкрився восьмий концертний сезон проекту "Музичні вечори в Андріївській церкві". Триватиме до липня. Заплановано 130 концертів, три фестивалі. На початку травня — хоровий "Свята Софія", у липні — камерний "Від музичного Романтизму до епохи Ренесансу", у вересні — "Золоті сторінки вокального мистецтва". Також вшанують цьогорічних ювілярів — Вівальді, Бізе, Брамса, Ґріґа, Бородіна, Рахманінова.

Відкрився сезон музикою Моцарта. Автор і організатор проекту Йосип Франц, 51 рік, диригував симфонічним оркестром "Ренесанс". Солісткою у ля-мажорному фортепіанному концерті була його донька Юлія, 25 років.

Франц — президент благодійного фонду "Українське філармонійне товариство". Зустрічаємося в його офісі — кімнаті з сучасним інтер"єром у гуртожитку колишньої взуттєвої фабрики, що в Києві на вул. Пимоненка, 19–21.

Запитую про приготування до нового концертного сезону.

— Недавно прийшов лист від "Київміськдовідки", — розповідає. — Вони підняли ціну за місце однієї афіші на рекламному стенді до шести гривень — ще торік було одна гривня п"ятнадцять копійок. Ми домовилися про знижку — будемо платити половину, по три гривні за добу. Але тільки на лютий-березень. А далі — побачимо. До кінця цього сезону весь графік заповнено концертами. Маємо дуже багато пропозицій від молодих музикантів, які хочуть у нас виступити.

Незважаючи на те, що гонорари за виступ в межах 50 гривень?

— У нас немає спонсорів, тому гонорари музикантам залежать від виручки з продажу квитків. Літом, коли в розпалі туристичний сезон, вони трохи вищі. Молодим виконавцям дуже важко отримати зал. Наприклад, оренда в палаці "Україна" перевищила 100 тисяч гривень. А у нас — безкоштовно.

Ціна на квитки була від 25 до 70 гривень. Вона зросте?

— Ні, залишиться такою ж.

Чим займається ваш благодійний фонд?

— Надаємо безкоштовні запрошення на наші концерти пенсіонерам. Співпрацюємо з лікарнею для дітей із фізичними і психічними вадами. Казали, що після наших концертів такі діти почувалися краще. Два роки тому проводили благодійний концерт в Національній опері, присвячений Голодомору. Виконували реквієм Верді.

1956, 20 липня — Йосип Франц народився в селищі Ясіня Рахівського району на Закарпатті
1981— закінчив Київський інститут культури і залишився тут працювати — був завідувачем кафедри оркестрового диригування та деканом музичного факультету
1997 — починає викладати в Київській консерваторії, має 14 студентів
1998 — створив симфонічний оркестр "Ренесанс"
2001 — організував проект "Зірка Френка Сінатри" в Національній опері
2002 — виступив разом з "Океаном Ельзи" в палаці "Україна" з проектом "Квітка"
Має дружину Наталію, яка викладає в музичній школі, та двох дітей. Донька — піаністка, 23-річний син учиться на юриста

Зараз ви читаєте новину «В Андріївській церкві відкрився концертний сезон». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода