Українська драма "Атлантида" потрапила в довгий список премії Європейської кіноакадемії. Стала одним із 32 претендентів на номінацію.
Дія фільму відбувається 2025-го після майбутньої перемоги України у війні з Росією та повернення окупованих територій. Донбас визнано непридатним для життя. Екологічна катастрофа отруїла землю й воду.
Головний герой — військовий Сергій — повертається в рідні місця. Його дружина й дитина загинули. Металургійний комбінат, де працював, закривають. Чоловік шукає роботу в спустошеному війною регіоні. Зустрічає парамедика Катю. Приєднується до неї волонтером у гуманітарну місію "Чорний тюльпан". Шукають і повертають додому тіла загиблих, за сюжетом.
Усі ролі зіграли непрофесійні актори — ветерани війни. Зокрема, колишній розвідник, волонтер благодійного фонду "Повернись живим" Андрій Римарук, парамедик Людмила Білека і доброволець Василь Антоняк. Знімали фільм у Маріуполі та Києві.
У вересні 2019-го "Атлантида" отримала нагороду 76-го Венеційського кінофестивалю за найкращий фільм у конкурсній програмі "Горизонти".
— Кожен фестиваль чи премію сприймаємо як можливість розповісти іноземцям про війну з Росією. Ще раз хочемо нагадати Європі про крихкий світ, у котрому ми всі живемо. Про те, що як не зупинимо агресора сьогодні, завтра може не настати, — каже режисер 49-річний Валентин Васянович.
Кіноприз називають аналогом американського "Оскара". Номінантів обиратимуть 3800 членів Європейської кіноакадемії, серед яких 51 українець.
Цьогоріч у довгий список потрапили також два фільми, створені у копродукції з Україною. Це драми "Пофарбоване пташеня" про Другу світову і "Дау. Наташа" — про тоталітаризм у СРСР.
Фінальний перелік номінантів оголосять 7 листопада. Церемонія нагородження відбудеться 12 грудня у Рейк'явіку, Ісландія.
"Атлантида" вийде у прокат 5 листопада.
Коментарі