Ексклюзиви
Четвер, 18 листопада 2021 07:45

У звірах Марії Примаченко можна впізнати українців

Автор: YOUTUBE UKRANIMAUA
  Звірі з картин Марії Примаченко стали головними героями мультсеріалу ”Дивосвіт”. У лісі обирають царя. Лисиця пропонує кандидатуру Левика. Розуміє — їй самій перемога не світить через минулі гріхи. Тому збирається скористатися наївністю юного лева, за сюжетом
Звірі з картин Марії Примаченко стали головними героями мультсеріалу ”Дивосвіт”. У лісі обирають царя. Лисиця пропонує кандидатуру Левика. Розуміє — їй самій перемога не світить через минулі гріхи. Тому збирається скористатися наївністю юного лева, за сюжетом

3074 малюнки створила режисерка 58-річна Марина Медвідь для першого 10-хвилинного епізоду мультсеріалу "Дивосвіт".

За сюжетом, мешканці лісу обирають царя звірів. Головний кандидат — юний лев. Потрап­ляє в ситуації, де має прийняти рішення.

Головний герой — точна копія жовтого лева з людським обличчям із картини "Звір гуляє" 1971 року Марії Примаченко. Інших персонажів частково або повністю взяли з творів художниці. Деяких намалювали спеціально в її стилі.

— Марія Примаченко — геній. У картинах створила вигадливий химерний світ унікальних звірів і птахів. Не тільки художниця, а й філософиня та носійка народної мудрості, — каже сценаристка Марина Меднікова, 75 років. — За життя Примаченко мала визнання. Про неї схвально відгукувалися європейські митці. Наприклад, іспанець Пабло Пікассо. Але треба популяризувати й на батьківщині.

Примаченко прожила важке життя в селі, була інвалідом — ходила на милицях. Попри це її творчість сповнена гумору. Але зміст мультику не в пригодах, а в педагогічному завданні. Це як посібник для малечі з відповідями на складні питання. Левик — хлопчисько. Вчиться робити правильний вибір. Дізнається, як розуміти дружбу, вміти перепросити. Не бути пихатим, розрізняти добро і зло. Як ставитися до тих, хто не схожий на тебе.

Зараз кіноекрани переповнили монстри, інопланетяни. Герої Примаченко — мавпи, видри, гадюки, леви, крокодили, коні, вівці — бувають добрі, злі, засмучені, веселі. Але ніколи нікому не ворожі. Намальовані й підписані так, що впізнаєш у них українців за світосприйняттям.

— Марія Примаченко пережила дві світові війни, смерть чоловіка на фронті, Голодомор, аварію на Чорнобильській АЕС та й загалом радянську владу. Попри це, її понад тисяча картин відображали жагу до життя. Відволікали сучасників від усіх катастроф, що неслися протягом XX століття, — говорить журналіст 39-річний Роман Вінтонів, відомий під псевдонімом Майкл Щур. — "Дивосвіт" — не той нудний мультик, який можна увімкнути, щоб приспати дітей. Цей захочуть передивлятися. І не через тупий нав'язливий мотив, як у російському "Маша и Медведь". А через те, що кожен кадр можна ставити на паузу й роздивлятися. Одвічні питання порушують яскраво, іронічно та з репом. І дітям не потрібно пояснювати, чого персонажі такі чудернацькі.

Першу серію "Дивосвіту" зробили за три місяці та виклали на ютюб. Зібрала понад 240 тис. переглядів. Планують ще 11 випусків мультсеріалу.

Зараз ви читаєте новину «У звірах Марії Примаченко можна впізнати українців». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 241
Голосування Чи готуєте “тривожну валізку” у разі можливого нападу Росії на Україну?
  • Так, вже склали потрібні речі
  • Зберу, коли загроза буде більш очевидною
  • Ні, це нагнітання паніки
  • Мені до цього байдуже
Переглянути