— У Вінниці побудували космічний ліфт "Рошен". Засідання ООН вестимуть українською мовою. Вона витіснила англійську й китайську. На українських зорельотах космонавти носять скафандри-вишиванки, — розповідає київський письменник Олег Сілін, 33 роки. Він започаткував літературну студію фантастичного оповідання "Зоряна фортеця". Цього року провели конкурс на тему "Образ України в майбутньому".
— Загалом прислали 60 оповідань. Географія авторів дуже широка — від Ужгорода до Марківки на Луганщині. Були літератори-початківці з Канади і з російського Новосибірська. Тексти мали бути до трьох сторінок і українською мовою. Автори рідко відштовхувалися від реалій сьогоднішнього дня. Не намагалися фантазувати на тему розвитку нашої держави. Йшли найпростішим шляхом — брали вже згаданий у світовій фантастиці супервинахід, приписували його українцям і тішилися, що в майбутньому Україна усім наваляє. Щось подібне і росіяни пишуть у своїй фантастиці. Вигадують гібрид воскреслого Радянського Союзу і Російської імперії. Вона знову стає надпотужною державою, яку всі бояться. Історії непогано вигадані, але якогось зв'язку з реальним світом немає. Ниточку в майбутнє сучасні молоді фантасти проштовхують якось кострубато.
Було оповідання, дія якого відбувається за п'ять років. Герой повертається після перемоги українців у війні на Донбасі в рідний Донецьк. У його голові постійно крутяться кадри оборони аеропорту, що носить на той час ім'я Богдана Тицького — одного з кіборгів.
Переможця конкурсу "Зоряна фортеця" обирають його учасники. Оповідання публікували на сайті літературної студії без авторства.
— Через такі умови часто твори експериментальні й новаторські, які мені найбільше подобаються, не виграють, — продовжує Сілін. — Найбільше всім сподобалось оповідання біолога з Черкас Вадима Соколенка "Сухар". До сторіччя Дня незалежності України відомий учений намагається вивести сорт синьо-жовтої пшениці. За роботою забуває про родину і вагітну доньку, яка от-от має народити йому онука. Але в останній момент він кидає працю і прилітає до неї в лікарню зі словами "Не такий я вже і сухар".
Оповідання переможця літературної студії "Зоряна фортеця" можна прочитати в одеському альманаху науково-популярних оповідань "РБЖ-Азимут". Коштує один випуск часопису 45 грн.
Коментарі