Ексклюзиви
вівторок, 05 травня 2009 17:03

Ступці сподобалася вистава "Дві квітки кольору індиго"

Автор: фото: Андрій ШМАТОВ
  Актриси Олена Фесуненко (Катерина Білокур, ліворуч) та Лариса Руснак (Фріда Калло, праворуч) — у фінальній сцені вистави ”Дві квітки кольору індиго”. Її прем’єра відбулася в столичному театрі імені Івана Франка
Актриси Олена Фесуненко (Катерина Білокур, ліворуч) та Лариса Руснак (Фріда Калло, праворуч) — у фінальній сцені вистави ”Дві квітки кольору індиго”. Її прем’єра відбулася в столичному театрі імені Івана Франка

29 квітня у столичному театрі ім. Івана Франка відбувся допрем"єрний показ хореографічної драми "Дві квітки кольору індиго". У ній йдеться про мексиканську художницю Фріду Калло й українку Катерину Білокур. Героїнь зіграли 47-річна Лариса Руснак та Олена Фесуненко, 26 років.

— Вирішив поставити виставу, як побачив фотографії Фріди Калло й Катерини Білокур поруч, — каже режисер 48-річний Олександр Білозубов. — Зрозумів, що вони однакові. Художниці ніколи не зустрічалися, та їхні картини пересікалися. У Парижі Пікассо бачив полотна обох майстринь і високо їх оцінив. Там вкрали кілька картин Катерини Білокур. До цього часу їх не знайшли.

Білокур перші картини малювали вуглиною на шматку полотна. Батьки й односельці її засуджували, бо думали — малює, щоб не працювати на полі. Калло у шість років захворіла на поліомієліт, мала коротшу праву ногу. 18-річною потрапила в автокатастрофу. Малювати почала на лікарняному ліжку. Носила гіпсовий корсет. Після семи операцій на хребті пересувалася в інвалідному візку. Померла у 47 років від запалення легенів.

На сцені висять два полотна із лляних ниток. На них проектують картини художниць. Актриси виходять на сцену по черзі, зустрічаються наприкінці вистави.

У залі немає вільних місць. У дев"ятому ряду сидить актор Анатолій Хостікоєв, 56 років. Пригладжує сиве волосся, голосно аплодує.

— Классно сыграли, — каже і пробирається до виходу.

Художній керівник театру Богдан Ступка, 67 років, прийшов за 10 хв до завершення вистави.

— Ми почали думати про цей спектакль восени. Тоді приїжджала українська художниця Христина Кущ-Катракіс, яка живе в Америці. Консультувала нас. У Мехіко Катракіс вивчала творчість Фріди Калло, — розказує Ступка.

Чотири робітники згортають у рулони гумові килимки. Ними встеляли підлогу, щоб акторам було зручно танцювати босоніж. Просять артисток відійти. Килимок, на якому стоїть Ступка, не чіпають. Чекають 15 хв доки він договорить.

Я читав про Фріду Калло у творах Льва Троцького та її чоловіка Дієго Рівери

— По реакції глядачів бачу, що вистава пройшла на ура, — каже він.

Лариса Руснак і Олена Фесуненко стоять поруч, тримають по три нарциси.

— Це моя перша серйозна роль у виставі, — зізнається Фесуненко. — До того грала другорядних персонажів. Режисер сказав, що йому підійшов мій лагідний темперамент.

Руснак обіймає Олену за плечі, розповідає, що її героїня вигадала собі подругу.

— Коли Фріда не могла підводитися з лікарняного ліжка, попросила, щоб на стелі повісили дзеркало. Дивилася в нього й розмальовувала свій гіпсовий корсет.

Олександр Білозубов ставив виставу 2,5 місяця.

— Я сам художник. Мав виставки в Україні, Угорщині, — розповідає режисер. — У назві фігурує колір індиго. Він символізує людей, обраних долею.

В Україні у блакитний колір фарбували хати. Вірили, що він захистить від нечистого.

30 квітня показали прем"єру спектаклю "Дві квітки кольору індиго".  

— Перед початком Богдан Сільвестрович попросив мене сказати кілька слів про постановку. Я раніше читав про Фріду Калло у творах Льва Троцького та її чоловіка Дієго Рівери. Тож роз"яснив глядачам, про що йдеться, — каже поет Іван Драч. — Спектакль складний для тих, хто не цікавиться живописом. На мене він справив дуже гарне враження.

Зараз ви читаєте новину «Ступці сподобалася вистава "Дві квітки кольору індиго"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути