Із самого ранку на Бессарабській площі в Києві — перед салоном "Музторг" — зібрався великий натовп. Кожен третій тримає у руках гітару. Щоб захистити скляні двері "Музторгу", міліція живим ланцюгом розташовується довкола. О 12-й американський гітарист Стів Вей, 45 років, має дати тут автограф-сесію. Це музикант, якого запрошують грати соло для альбомів такі зірки, як Оззі Осборн.
До Києва музикант прилетів із Єкатеринбурга. Куди, в свою чергу, добирався із Лос-Анджелеса впродовж 30 годин. Друге після гітари захоплення Вея — бджоли, тому поруч зі своїм лос-анджелеським особняком він тримає пасіку.
На прес-конференцію у клуб "Денс енд Ґрув" Стів прийшов у довгому плащі, прикрашеному 17 замками-змійками. Під сорочкою в нього висить товстий срібний ланцюжок з кільцем — як у героїв книжок Толкієна.
— У дитинстві я мав настільну гру, яка називалася "Ризик", — каже він. — У ній треба було розставити на мапі солдатиків, а потім кидати кубики, щоб завоювати нові території. Була там і Україна. Мені сподобалася назва, я навіть мріяв туди потрапити.
У Вея є композиція "Тарас Бульба". Каже, що на її написання його надихнув однойменний американо-югославський фільм 1962 року, з Юлом Бринером в головній ролі.
На фортепіано простенької пісеньки "Бітлз" не зіграю
Стів і сам трохи актор: у фільмі "Перехрестя" він зіграв гітариста на службі у диявола.
— Для артиста велика спокуса спробувати себе в усьому, — пояснює. — Але кіно — це не моє, воно здається мені неприродним. Під час зйомок я весь час сміявся, тож доводилося робити багато дублів. Краще сконцентруватися на одному, щоб досягти майстерності, — Стів по-дружньому плескає по плечу перекладача Алекса, бажаючи йому успіхів.
Кількасот метрів до салону Стів Вей долає на лімузині. 50-річний гітарист Сергій Чантурія примудряється першим узяти в нього автограф. Стів розписується на гітарі Сергія. Цікаво, що робити це він має право лише на інструментах японської фірми "Ібанез", з якою підписав контракт.
Якийсь хлопчина у спортивній курточці просить Стіва розписатися на балалайці. Сміючись, той погоджується.
Увечері Вей дає в залі КПІ майстер-клас. Вартість квитків — до 200 грн. Він сідає посеред сцени на стільчик і трохи розповідає про себе: що народився в Нью-Йорку, виріс на музиці "Лед Зепелін" та "Квін". У десятирічному віці створив зі старшою сестрою Ліліан першу групу — "Гарячий шоколад". А згодом його помітив Френк Заппа.
— На якому ще інструменті, крім гітари, граєте? — гукають із зали.
— Єдине, на чому мрію навчитися грати, — це моя дружина, — сміється він.— А от на фортепіано навіть простенької пісеньки "Бітлз" не зіграю.
З Києва Стів Вей поїхав до Москви.
Коментарі