понеділок, 20 березня 2006 18:51

Санін зніме фільм за 14 мільйонів доларів

Автор: фото: Андрій ЄЛОВІКОВ
  Стрічку ”Кобзарі” Санін зніматиме в Україні, Монголії, Швейцарії і США
Стрічку ”Кобзарі” Санін зніматиме в Україні, Монголії, Швейцарії і США

Кінорежисер Олесь Санін, 33 роки, розпочинає роботу над фільмом "Кобзарі". Попередній бюджет стрічки — $14 млн. Сценарій відібрала і схвалила голлівудська фундація "Тризуб" — фахівець у сфері кінематографічних ризиків. Сподіваються, що фільм Саніна матиме міжнародний успіх.

Це буде історія американського хлопчика Пітера, який наприкінці 20-х приїхав з батьком до України. Батька вбивають, а малий стає поводирем сліпого музиканта Івана Кочерги. Взимку 1934-го Кочергу разом із сотнями інших кобзарів страчують під Харковом.

У прокат фільм планують запустити 2008 року. Зніматимуть в Україні, Монголії, Швейцарії, США. Перший епізод відзнімуть у квітні, в Нью-Йорку. Санін розповідає про це, нервово торсаючи ремінець годинника. Він у брунатному шкіряному піджаку і білій сорочці без краватки.

Початок презентації затягується: всі чекають, коли в Кінопалаці з"явиться віце-прем"єр В"ячеслав Кириленко, 37 років. Врешті, той приходить і неквапно пробирається до столика з мікрофонами.

— Це наш найповажніший гість, — саджає його поглядом ведучий Алік Шпилюк, заступник редактора журналу "Кіно-коло".

Кириленко кланяється публіці. Біля нього сідають режисер, оператор Сергій Михальчук, "технар", який надаcть для зйомок техніку, — Анатолій Кокуш і представники спонсорів. Забувають покликати лише міністра культури Ігоря Ліхового, 48 років. Той залишається сидіти в залі, підсунувши портфеля під дерев"яний стілець.

— Ми робимо цей фільм зі світовими лідерами, — хвилюючись, починає Санін. — Продюсер стрічки — голлівудський, актори — з Великобританії, США і, можливо, Австралії...

Ліховий, несучи перед собою стільця, починає пробиратися до столу. Дійшовши, посуває присутніх і втискується поряд з Кириленком.

— У нас буде дві мовні версії фільму, — продовжує спантеличено режисер. — Двогодинна — англомовна й тригодинна — україномовна. Ми використаємо американських прокатників, аби стрічка потрапила на світові екрани.

Головний інвестор "Кобзарів" — Сергій Тарута

— Фільм про голодомор не зніме жодний чужий кінематограф, — підтримує Саніна Кириленко. — Я зроблю все, щоб цей мегапроект достойно представив Україну в світі.

Головний інвестор "Кобзарів" — Сергій Тарута з "Індустріального союзу Донбасу". На прес-конференції його нема: Тарута із діловим візитом зараз у Відні.

Хто з українських акторів гратиме у фільмі, ще не відомо. Головну роль виконає володар "Оскара" 87-річний американець Джек Пелланс. Справжнє ім"я голлівудської зірки — Володимир Палагнюк. Колись він був шахтарем і професійним боксером.

— Кілька років тому йому хотіли вручити звання народного артиста Росії, — пригадує президент фундації "Тризуб" Пітер Борисів. — Але Джек заявив на церемонії: "Ви щось наплутали, я — українець". Він робить тільки те, що йому подобається. Добре розмовляє українською і дуже любить вареники!

Сам Пітер — кінопродюсер і фінансист. Його батьків під час Другої світової війни вивезли з України до Німеччини. Народився Пітер уже в Америці.

Цікавлюся, скільки йому років.

— То Голлівуд! У нас таке не можна питати! — обурюється він.

Пан Пітер сивий, але підтягнутий чоловік за 60.

Олесь Санін не виключає, що подаватиме свій фільм на "Оскара". Але каже, що премії його вже не цікавлять.

— Просто колись я був учнем одного з останніх лірників — Івана Власюка, — пояснює. — Я сам граю, роблю музичні інструменти. Більшого злочину проти культури, як убивство кобзарів, я не знаю.

Зараз ви читаєте новину «Санін зніме фільм за 14 мільйонів доларів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути