середа, 19 червня 2019 05:00

Найдорожчий художник України розписав церкву

Автор: ФОТО надане SOLARIS agency
  У київській галереї ”Лавра” показують живопис на біблійні сюжети Анатолія Криволапа та Ігоря Ступаченка. Роботи створені для храму Покрови Пресвятої Богородиці в селі Липівка Макарівського району на Київщині
У київській галереї ”Лавра” показують живопис на біблійні сюжети Анатолія Криволапа та Ігоря Ступаченка. Роботи створені для храму Покрови Пресвятої Богородиці в селі Липівка Макарівського району на Київщині

19 живописних робіт на біблійні сюжети створив найдорожчий художник України Анатолій Криволап, 72 роки, разом із Ігорем Ступаченком, 64 роки.

Зобразили архангелів, чотирьох євангелістів, Успіння, Трійцю, покладання Христа до гробу, жінок-мироносиць.

Після виставки в київській галереї "Лавра" розписи вмонтують у храм Покрови Пресвятої Богородиці в селі Липівка Макарівського району на Київщині.

— Коли людина приходить до церкви, потрібно, щоб ніщо її не лякало, — каже Анатолій Криволап. — Щоб мала піднесення. Раніше прості люди жили в примітивних умовах. Приходили до храму, бачили чудо, сяйво. І це наближало їх до Бога. Намагався відтворити це. Використав біле тло із золотом і сріблом, яскраві кольори. Є перегук із Софією Київською. Ті ж самі принципи. Але там була мозаїка, а тут сучасне оздоблення і технології. А також моя індивідуальність як художника.

Сюжети трактував по-різному. А нетільки у класичному стилі. Коли йдеться про драматичні події, фігури персонажів гострокутові. Як "Покладення Христа до гробу". Якщо це "Трійця", то зображена у гармонійній кольоровій гамі. Головний розпис — на золотистому фоні, "Покров Пресвятої Богородиці". Буде 12 метрів заввишки.

На ці розписи пішло чотири роки. Працювали вдвох із Ігорем Ступаченком, який розробляв композиції, робив тло. А я клав колір. Розписував на підлозі. Робота триває, це лише частина.

Оздоблювати церкву не був готовий. Але зрозумів, що то доля. Вирішив, що неправильно брати за це гроші. Малював безкоштовно. Це моя вдячність Богу.

Храм у селі Липівка спорудили за кошти мецената Богдана Батруха на місці зруйнованої в 1940-х Покровської церкви. Раніше в цьому селі служив священником двоюрідний брат Федора Достоєвського.

Богдан Батрух вдруге залучає сучасного художника до розпису церкви. У 1990-х в рідному польському містечку Білий Бор він побудував храм Різдва Пресвятої Богородиці за проектом польсько-українськього художника Єжи Новосельського.

Виставка розписів "Українська ідентифікація" Анатолія Криволапа та Ігоря Ступаченка в галереї "Лавра" триватиме до 14 липня.

Зараз ви читаєте новину «Найдорожчий художник України розписав церкву». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути