Детективний роман 43-річної київської письменниці Ірен Роздобудько "Останній діамант міледі" виходить у видавництві "Фоліо".
— У юності я зачитувалася французьким письменником Александром Дюма. Із його книжки "Три мушкетери" вчила напам"ять цілі уривки, — розповідає Роздобудько. — Не любила мушкетерів! — зізнається. — Адже вони вбили жінку, якою я захоплювалася.
Герої "Останнього діаманту міледі" — четверо письменників — Дартов, Араменко, Портянко й Атонесов. Роздобудько зробила з них негідників. Дартов на життя заробляв писанням комсомольських гімнів, а потім краде рукопис у талановитого письменника і стає відомим.
Кажуть, прототипом Міледі Вінтер для Дюма була французька авантюристка Жанна де Лемод. На старості вона оселилась у Криму. А потім керувала кримськими контрабандистами. Загинула у 60 років — каталася на коні й упала йому під копита.
— Я подумала, — міркує Роздобудько, — а якщо у Міледі в Україні лишилися нащадки? А якби вона для них залишила спадщину? — фантазує далі. — Скажімо, одну з дванадцяти діамантових підвісок королеви...
У романі на скарб полюють чотири письменники та дві родички Міледі.
"Останній діамант міледі" Роздобудько написала 2002-го.
— Поклала тоді книгу в шухляду, — каже письменниця. — Але навіть рада: якби цей роман вийшов раніше, не змогла б писати нічого, крім детективів.
Коментарі