пʼятниця, 09 червня 2017 00:40

Російські історики перестали називати Івана Мазепу зрадником

Російські історики перестали називати Івана Мазепу зрадником
Російські історики перестали називати Івана Мазепу зрадником Фото: likbez.org.ua

— Тетяна Таїрова-Яковлєва працює в російських архівах, у які не можуть потрапити українські історики. Їх затримають на кордоні. Вона виконує місію українського науковця. Доносить до нас малодоступні сьогодні джерела, — каже історик Тарас Чухліб, 50 років.

Прийшов на презентацію книжки "Інкорпорація: Росія й Україна після Переяславської ради (1654–1658)" професора Санкт-Петербурзького університету 50-річної Тетяни Таїрової-Яковлєвої.

— Переяславська рада — військово-політичний союз між Богданом Хмельницьким і московським царем Олексієм Михайловичем. Кожна зі сторін вкладала в нього щось своє. Український гетьман бачив у росіянах тимчасового союзника в боротьбі проти Польщі.

Москва скористалася скрутним становищем України. Тут тривала війна. Росіяни приєднували українські землі. Прикривалися гаслами захисту православного світу від католиків, — розповідає російський історик Тетяна Таїрова-Яковлєва.

Дослідження "Інкорпорація: Росія й Україна після Переяславської ради (1654–1658)" має 320 сторінок. В Україні вже виходили книжки Таїрової "Гетьмани України. Історії про славу, трагедії і мужність", "Іван Мазепа і Російська імперія. Історія "зради", "Повсякдення, дозвілля і традиції козацької еліти Гетьманщини".

— Мої зусилля за останні 10 років привели до того, що російські історики перестали називати гетьмана Івана Ма­зепу зрадником. Це великий прогрес. Хвиля негативу, задана в суспільстві мас-медіа, відступає. Серед молоді є великий інтерес до України. Хочуть дізнатися, що це за країна, народ.

— Раджу прочитати книжку Тетяни Таїрової-Яковлєвої про Мазепу. А видання про повсякденне життя козацької старшини показує відмінність України від Росії. Наскільки традиції, манера поведінки, освіченість відрізняються від тогочасних російських еліт, — каже історик Віктор Брехуненко, 51 рік. — У дослідженні про відносини Росії та України після Переяславської ради авторка подає власну версію подій. Концентрує увагу, як технологічно відбувався процес поступового поневолення України.

Історичне дослідження "Інкорпорація: Росія й Україна після Переяславської ради (1654–1658)" Тетяни Таїрово-Яковлєвої вийшло в київському видавництві "Кліо".

Зараз ви читаєте новину «Російські історики перестали називати Івана Мазепу зрадником». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути