— Хотіли виставити 220 експонентів, а через епідемію маємо 150, — каже директор виставкової компанії "Медвін" Едвін Задорожний, 61 рік. 4 листопада у столичному університеті фізкультури на вул. Фізкультури, 1, він відкрив 12-ту Міжнародну книжкову виставку. — Через грип свої автограф-сесії скасували Марія Матіос, Ірена Карпа та Сашко Лірник.
Першого дня майже половина стендів порожні. Через епідемію не приїхали видавці зі Словаччини, Білорусі, Угорщини.
На вході двоє хлопців у довгих чорних плащах роздають брошурки з рекламою книжки Дена Брауна "Втрачений символ". У ній надрукований пролог із роману. Книга має вийти у харківському видавництві "Клуб сімейного дозвілля" на початку грудня.
— Це буде черговий бестселер, — каже працівниця видавництва 27-річна Вікторія Майсюк. — Спочатку видамо українською, потім — російською. Перший наклад не перевищить п"ять тисяч примірників, потім друкуватимемо додаткові.
Каже, найбільше купують книжки столичної письменниці Люко Дашвар — "Село не люди", "Молоко з кров"ю" та "Райцентр".
— Першу видали наприкінці 2007-го. Письменниця сама принесла нам свій рукопис. Не думали, що він так добре піде. Через кризу тиражі книжок не зменшили. Кожного кварталу виходить 40–70 новинок.
У столичному видавництві "Факт" за рік побачили світ 30 книг. Торік було втричі більше.
Із прози нічого путнього останнім часом не приносять
— Автори переважно самі проплачують тираж, — розказує коректор Ніна Тихоновська, 47 років. — За свої гроші видав книжку сценарист Роман Ширман, 17-річна дівчина Лєна Наконечна. Колишній шулер Анатолій Барбакару написав про махінації з картами. Якось хтось йому добряче програвся і вирішив помститися. Після того Барбакару кілька місяців пролежав у лікарні. Тепер покаявся і став письменником.
Каже, найгірше продається поезія.
— У Тараса Федюка гарна поезія. У серії "Зона Овідія" видаємо найкращі твори дисидентів і сучасних авторів. За тиражі платять меценати. Із прози нічого путнього останнім часом не приносять. А поезія переживає розквіт. Гарні вірші в Павла Вольвача, Сергія Грабара.
Найдорожчі книжки продає інтернет-магазин "Элит Бук".
— Пропонуємо подарункові видання ручної роботи в обкладинці з натуральної шкіри, — розповідає директорка 32-річна Оксана Литвинчук. — Книжки купуємо в російських видавництвах. Самі їх переплітаємо.
Пенсіонерка Олена Степанівна, 67 років, цікавиться книгою Омара Хайяма "Рубаї". Вона коштує 2 тис. грн.
— Таку приємно мати вдома і подарувати можна. Якби знала, що тут така прєлєсть, взяла би більше грошей. Маю в кишені тільки сотню — хочу онучці купити якусь книжечку.
Найбільший вибір дитячих книг пропонує столичне видавництво "Грані-Т".
— У нас вийшла унікальна абетка Оксани Павленко, — каже його представниця Леся Люта. — На кожній сторінці малюк знайомить із буквою через віршик. Гарно йде перекладна серія "Дитяча іронічна поезія". Наші книжки коштують від 5 гривень. Найдорожча — "Сни Ганса-Християна" Лесі Ворониної. Вона унікальна, бо корінець зробили тканим. Раніше книжки тільки так і робили, а тепер все виготовляють із паперу.
Коментарі