2 червня у столичному виставковому залі "Aкко Інтернешнл" нагородили переможців літературного конкурсу "Коронація слова". Преміальний фонд — 120 тис. грн. Уперше відзначили дитячу літературу.
— Література йде до правдивості. Уже набавилися, наекспериментувалися, — каже письменник 82-річний Юрій Мушкетик, екс-член журі. Нині він — почесний гість. Сидить за столом із засновником конкурсу, бізнесменом Юрієм Логушем. На столах — чіпси й шоколадні цукерки, до яких прикріплені цитати з творів минулорічних переможців.
Найкращим романом визнають рукопис "Мантра-омана" вінничанки Вікторії Гранецької, 30 років. Рукопис має 265 сторінок.
— Це психологічна драма з елементами містики. Головну героїню звати Єва, скорочено від Євпраксія. Молода жінка раптово помирає і блукає між двох світів — мертвих і живих. Переоцінює свої вчинки, — каже авторка.
Вікторія отримує премію 20 тис. грн. Роман писала три місяці.
— Минулого літа звільнилася з роботи. Сіла на початку червня. Це мій перший роман. Ще жодного твору не друкувала.
Актор Віктор Андрієнко нагороджує кращий гумористичний твір — роман Владислава Івченка і Юрія Камаєва "Стовп самодержав'я, або 15 справ Івана Підіпригори".
— Це полний прівєт Борису Акуніну з України. Мова дуже цікава — класична наша, як "За двома зайцями". Виписано 15 історій. У одній з'являється Михайло Булгаков, — розказує Андрієнко.
Івченко живе у Сумах, Камаєв — із Кременця.
— Один писав початок оповідання, другий — продовження. Уся праця велася в інтернеті, — розказує 34-річний Владислав Івченко. — Дія відбувається на початку ХХ століття. Наш герой Іван Карпович працює в київській охранці. Він бореться з бунтівниками, членами підпільних партій. Маємо 20 історій, вистачить ще на зо дві книжки.
Спеціальну відзнаку за любовну лірику отримує 70-річна Марія Влад. Журі сподобалася її пісня "Розлука". Поетеса прийшла з онуками у вишитій дрібним бісером сорочці.
— Це тужлива пісня для чоловічого голосу. Про жінку, яка поїхала на заробітки до Європи. Чоловік просить її вернутися, а вітри зривають цвіт з їхньої черешні.
Коментарі
2