— Найбільше цікавить презентація книжки Сергія Жадана "Тамплієри". Автор не виписується, а щоразу видає краще за попереднє, — розповідає письменник 34-річний Артем ЧАПАЙ.
Розмовляємо про найцікавіші події 23-го Форуму видавців. Захід проходить у Львові з 15 по 18 вересня. Разом із столичним "Книжковим Арсеналом" це — найбільший літературний ярмарок в Україні.
Юрій Винничук завершив роман "Цензор" напередодні Форуму. Його герой живе у довоєнному Львові, цензурує радянські книжки і згадує, як вислуговувався перед кожною попередньою владою — австрійцями, поляками, нацистами.
Роман Тані Малярчук "Забуття" — історія молодої письменниці, захопленої життям польського політика В'ячеслава Липинського. Шукаючи правду в чужому минулому, дівчина починає бачити власне майбутнє.
Андрій Бондар представить збірку нотаток про власні переживання, підслухані розмови, історії відомих і пересічних людей.
Свою збірку "І знов я влізаю в танк" Оксана Забужко назвала подарунком до 25-річчя незалежної України. Тексти про інформаційну війну в Україні зайняли 416 сторінок.
"Кімната для печалі" Андрія Любки — це збірка з 11 оповідань про спогади героїв — крадія церковних пожертв, адвоката померлих клієнтів, поета без музи, короля без пошани.
На Львівський книжковий форум приїдуть письменники з 38 країн. Зокрема, буде італієць Паоло Джордано, американець Ілля Камінський, поляки Зємовіт Щерек і Вітольд Шабловський.
17 вересня в конференц-залі львівського Палацу мистецтв пройде зустріч із французьким письменником 50-річним Фредеріком Беґбедером. Говоритимуть про романи "Уна і Селінджер", "Кохання живе три роки", "99 франків" і збірку інтерв'ю "Бесіди нащадка епохи", що вийшли друком у київському видавництві "КМ-Букс".
На книжкову ярмарку зареєструвалися 158 видавництв і 363 автори, перекладачі, літературознавці, музиканти, художники й журналісти.
На книжковому форумі вшанують 100 років з дня смерті українського поета Івана Франка, 400-ті роковини британського драматурга Вільяма Шекспіра, 180-річчя з дня народження скандального австрійського письменника Леопольда фон Захер-Мазоха.
Коментарі