80 фільмів планують зняти в Україні до кінця 2013-го. У Держкіно оголосили переможців другого конкурсу проектів. Їхні стрічки включать до плану фінансування Міністерства культури. У держбюджеті на 2012 рік на розвиток кіно заклали рекордні 176 млн грн.
Робота над 5-хвилинним мультфільмом "Дідочок задумав женитися" триватиме п'ять місяців.
— Картина буде за мотивами народної пісні, — розповідає режисер мультику Юрій Борисенко, 38 років. — На старості чоловікові хочеться одружитися. Як правильно свататися до молодої сусідки, радять свійські тварини — баран, півень, козел. Дід виглядає дуже чудернацько, коли вчиться у них залицятися. Мультфільм буде пластиліновий — це дешевше, ніж робити його в модному 3D. Та й цікавіше ліпити зміни в діда, коли він відрощує собі гарного півнячого хвоста чи круті баранячі роги. Зрозуміло, що нічого в старого не виходить із молодою. Але він смішить іншу сусідку його віку. Та жаліє його і пропонує жити разом, бо також самотня. Пісні й музику виконуватиме київський фольклорний гурт "Божичі", я їм колись робив кліп.
Російський актор, колишній киянин Олексій Горбунов зіграє в картині "Аутсайдер" режисерки 34-річної Віри Яковенко.
— Познайомилися ми у серіалі "Костоправ", який я знімала. Дала йому почитати свій сценарій, — говорить Віра. — Дія фільму відбуватиметься на Західній Україні. Це прикордонне містечко живе з контрабанди. Головна героїня — дівчина-підліток, що конфліктує зі своїм батьком. Через брак родинного тепла вплутується у вуличну банду. Картина буде про проблему дорослішання. Крім Горбунова, у фільмі зніметься ще одна зірка російського кіно — Сергій Гармаш, який народився в Херсоні. У сценарії також є іноземна кореспондентка, яка хоче дослідити життя головної героїні. Спробуємо співпрацювати з однією з європейських країн.
Режисер 37-річний Мирослав Слабошпицький переміг у конкурсі кінопроектів зі сценарієм "Плем'я" про останній рік навчання в інтернаті для глухонімих дітей.
— Я виріс напроти такого закладу, — згадує Слабошпицький. — У школі грали з його вихованцями у футбол, часто билися, як усі діти. Мій фільм — історія про рік життя в інтернаті, в центрі якої новачок. Це драма дорослішання. У ній буде перше кохання і взаємини учнів. Уже знімав картину на цю тему — "Глухота". Тоді дізнався, що глухонімі теж говорять різними мовами. Ще на першому курсі інституту в мене виникла ідея зняти фільм, у якому б не було вимовлено жодного слова. Це свого роду експеримент — сучасне німе кіно. У культурному центрі УТОСу "Райдуга" є багато гуртків. Навіть театр, де ставлять класику мовою жестів. Деякі його актори мають звання заслужених артистів України.
Коментарі