середа, 14 грудня 2005 17:50

Німець показав українських шахтарів

 

Закінчився Венеціанський кінофестиваль. Найдавнішу нагороду в галузі кіномистецтва, "Золотого Лева", отримав  канадець тайванського походження Енг Лі за фільм "Гора зламаний Хребет". Це картина про велике кохання двох ковбоїв.

За "Золотого Лева" боролися картини "Добраніч й удачі" Дж. Клуні, "Романтика та цигарки" Дж. Тортурро, "Брати Грімм" Террі Гільяма, "Доказ" Джона Меддена, "Персона нон грата" спільного виробництва Польщі, Росії та Італії.

Всього показано 56 фільмів, переважно азіатського походження. До речі, така тенденція помітна не лише у Венеції, а й у Каннах.

Українських фільмів на фестивалі не було. А стрічка про українців справила враження. Фільм німецького режисера Міхаеля Главогера "Смерть робітника" показали поза конкурсом. Стрічка присвячена українським гірникам, які гинуть, нелегально добуваючи вугілля з закритих шахт Донбасу.

Фільм документальний, складається з шести частин, кожна з яких розповідає про ризиковану працю шахтарів у різних країнах світу. Автор намагається привернути увагу політиків до надзвичайно важких умов, у яких працюють люди в ХХІ столітті.

Голова профспілок Німеччини  Міхаель Зоммер прокоментував побачене:

— Я глибоко вражений сюжетом фільму. Дивлячись на українські реалії, я сказав собі: подивися, ця країна збирається стати членом ЄС!  А це ж Європа...

Фільм присвячено українським гірникам, які гинуть, нелегально добуваючи вугілля

Історії кінематографа відомі випадки, коли фільми впливали не лише на критиків та кіноманів. Очевидно, "Смерть робітника" — один з таких творів. Приміром, німецький уряд  вирішив розпочати кампанію обміну досвідом, спрямовану на покращення умов праці в бідніших країнах.

Зараз ви читаєте новину «Німець показав українських шахтарів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути