Співак із Нідерландів 25-річний Дункан Лоренс став переможцем 64-го Євробачення.
Фінал пісенного конкурсу відбувся в Тель-Авіві, Ізраїль, 18 травня.
Гасло цьогорічного заходу — "Дозволь собі мріяти".
Професійне журі розмістило голландця на третьому місці, а телеглядачі — на другому. За результатами змішаного голосування Дункан Лоренс отримав найбільшу кількість балів — 492.
Другу сходинку посів 26-річний Алессандро Махмуда з Італії. Третя позиція — в росіянина Сергія Лазарєва, 36 років.
— Перемога голландця передбачувана, бо збіглася з упевненістю букмекерів, які пророкували йому перше місце, — каже музичний критик Ігор Панасов, 43 роки. — Звідки вони з року в рік так точно прогнозують доволі хаотичний музичний конкурс — для мене загадка. А щодо власне тріумфу Дункана Лоренса маю дві гіпотези. Перша — слухачам конкурсу після торішньої переможниці Нетти Барзілай захотілося лірики. Друга — приспів Лоренса нагадує за мелодикою хіти американського рок-гурту "Імеджін Дреґонс" 2017–2018 років, а це подобається людям.
Особисто я за матеріалом бачу двох найкращих виконавців цьогорічного Євробачення. Це італієць Алессандро Махмуд — актуальний за звучанням і багатожанровістю. І Тамара Тодевська з Північної Македонії, яка посіла восьме місце — рекордне в історії своєї країни. Актуальна за вокалом і артистизмом.
Євробачення важливе завдяки тому, що має великий рейтинг серед глядачів. Це інструмент, що може стимулювати культурні тренди, транслювати послання. Головне з них таке: ми всі, європейці, різні й вільні. Можемо кохатися як хочемо, виглядати як бажаємо, співати у стилі, в якому хочемо. І ми повинні поважати вибір одне одного. У цьому сенсі цьогорічний захід не відрізнявся від попередніх.
Є ще суто музичний складник. Мені подобається те, що відбувається з конкурсом, починаючи з 2016 року, коли перемогла Джамала. Усе частіше серед найкращих опиняються пісні, які або є мистецтвом, або недалеко від цього поняття.
Перемога Дункана Лоренса на Євробаченні — п'ята для Нідерландів. Востаннє представник цієї країни посідав перше місце 1975-го.
Усього на цьогорічному Євробаченні виступали артисти 41 країни. Україна не брала участі в конкурсі. Переможниця нацвідбору 27-річна Ганна Корсун із творчим псевдонімом Марув і Національна суспільна телерадіокомпанія України не змогли домовитися про умови контракту.
— Мені здається, Марув зі своєю "Піснею сирени" була на місці не нижче третього, — продовжує Панасов. — Яскравий і органічний образ, трохи провокаційний номер — цього мало б вистачити, аби опинитися серед фаворитів.
Кілька зірок стали почесними гостями заходу, які виступили у вечірній програмі фіналу. Серед них були американська співачка Мадонна й українка Вєрка Сердючка.
Україна могла посісти перше місце
— Після перегляду виступу представника Нідерландів я подумав, що він може перемогти. Тому фінальний результат не здивував, — говорить 25-річний Максим Комлєв, журналіст онлайн-видання про музику "Слух". — Чудова балада "Аркада", зрозумілий усім текст про кохання, приємний хлопець і красивий голос. Чому б і ні? У виступі Дункана Лоренса відчувалася щирість. Але я майже впевнений, що Марув виграла б це Євробачення. Конкурс усе частіше стає майданчиком для апеляції до толерантності, рівних прав та інших соціально-важливих послань. Цей рік не став винятком. Той же Дункан Лоренс 2018-го зізнався, що бісексуал. Це логічно, враховуючи охоплення конкурсу та його мільйонні перегляди.
З музичної точки зору Євробачення не має ніякої цінності. Сучасному слухачеві чи музичному журналісту там не знайти одкровення. Але якби не цей захід, ми не мали б розкішного національного відбору, а європейські мовники — шаленої кількості переглядів. Тому нехай воно буде.
Коментарі