четвер, 29 січня 2009 19:15

Невідомий колекціонер виставив 37 картин Бурлюка

У столичному Музеї російського мистецтва показують 37 робіт художника-футуриста Давида Бурлюка. Їх надав київський колекціонер, який побажав залишитися невідомим.

— Колекція підібрана блискуче, всі картини однаково сильні. Ціна кожної починається від 40 тисяч доларів. Це пізні роботи, а ранні полотна коштують сотні тисяч, — каже 72-річний мистецтвознавець Дмитро Горбачов.

Йому найбільше припала до душі картина "Букет", намальована в стилі постімпресіонізму. У 60-х Горбачов намагався організувати виставку Бурлюка в Києві:

— Ми довго листувалися з Бурлюком. 1962-го він попросив мене допомогти організувати тут свою виставку. Але комуністичний мінкульт рішуче відмовив емігрантові. Він повіз свої картини до Праги, там вони мала шалений успіх.

1998-го Музей українського мистецтва Варвари й Богдана Ханенків організував виставку, яку назвав "З поверненням, пане Бурлюк". Зібрали твори митця з українських музеїв.

— Їх тоді було приблизно 40, — веде далі мистецтвознавець. — Кілька його полотен має також бізнесмен Віктор Пінчук, але не хоче про це розповідати. Власники дорогих картин побоюються грабіжників.

Бурлюк — уродженець хутора Семиротівщина Лебединського району на Сумщині. На хуторі жили єврейські родини. Батько Давида управляв панськими маєтками, мати була дворянського роду, цікавилася мистецтвом. Навчався Бурлюк у Москві, там захопився імпресіонізмом.

— 1911-го він познайомився з Володимиром Маяковським і став ідеологом футуризму, — розказує співробітниця музею 48-річна Олена Буринська. — Щодня давав Маяковському по 50 копійок, щоб той писав не голодуючи. Коли художник Ілля Рєпін хотів намалювати портрет поета Велимира Хлєбнікова, той заявив: "Мій портрет створив сам Бурлюк. Я в нього схожий на трикутник".

Японські слова схожі на російські мати

Після революції 1917 року художник емігрував до Японії. У листах хвалився Горбачову, що вивчив японську мову — писав, що японські слова схожі на російські мати. 1922-го перебрався до США. Останні 45 років жив у Нью-Йорку, нині там є музей Бурлюка. 1997-го його полотно "У церкві" продали на англійському аукціоні "Сотбіс" за $650 тис. Це рекордна ціна для українського живопису. Митець помер у 85 років, створив 15 тис. полотен.

Виставка триває до 23 лютого.

Зараз ви читаєте новину «Невідомий колекціонер виставив 37 картин Бурлюка». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути