"Малий скульптурний салон" відкрили у столичній галереї "Триптих" 22 листопада. У двох залах і невеликому коридорі розмістили більш як 125 робіт 25 українських скульпторів.
— Наташо, як ти цю роботу довезла? — запитує колега у скульпторки Наталії Мудрук, 39 років. Її "Алегорія вітру" — це фігура худорлявого чоловіка, який сидить на 1,5-метровому постаменті.
— Та як — прийшов батько з ременями, запхав її в машину. Що не влазило в двері, прим'ялося. У мене мало інфаркт не стався, поки довезли, — розповідає Наталія. Вказано, що її роботи з бронзи. Насправді — це пластилін.
— Будь-яка скульптура спочатку існує з пластиліну чи глини. Потім з неї відливають пустотілу воскову модель. Тоді віск виплавляють і заливають бронзу, — пояснює авторка. Роботу "Алегорія дощу" задумала як фонтан. Втілити його в бронзі коштуватиме щонайменше $50 тис.
— Хотіла б, аби цей фонтан стояв десь у місті, щоб усі ним милувалися. Але знаючи наших людей, боюся, що одразу ніжки та ручки повідпилюють та собі додому потягнуть.
На виставці в "Триптиху" Наталія показує близько 20 малих скульптур і три великі. На виготовлення великих знадобилося 10 мішків пластиліну.
— Купую звичайний дитячий пластилін, варю його в каструлі, щоб став однорідного коричнево-бурого кольору. Є спеціальний скульптурний — він однотонний, але дорогий.
— Зараз скульптори розчаровані, — розповідає 51-річний Юрій Комельков, власник галереї, відкриваючи виставку. Цього року "Триптих" святкує 25-ліття. — Вони рік готувалися до "Великого скульптурного салону" в "Мистецькому Арсеналі", а його відмінили. Для них це була нагода заробити гроші, все-таки новий рік наближається. Подивився — всі художники, які щороку там виставляються, є у мене в галереї. Ось так спонтанно виник цей "Малий скульптурний салон".
Невелика скульптура в галереї коштує від тисячі доларів. Вартість такої самої роботи більшого розміру з мармуру може сягати 10–20 тисяч.
Коментарі