13 травня у Франції розпочнеться 62-й Каннський кінофестиваль. Напередодні режисер 28-річний Михайло Костров на прес-конференції у столичному кінотеатрі "Київ" заявив, що його короткометражка "Діти" представлятиме на заході Україну.
У фільмі йдеться про жінку, яка хоче вдочерити ВІЛ-позитивну дівчинку.
— Знімали в Макіївському дитбудинку, де живуть ВІЛ-позитивні діти. Акторки через дубль вибігали на вулицю плакати, — розповідає режисер. — Моя дружина Лєна плакала в мене на плечі. Просила усиновити дівчинку, яка назвала її мамою. Слава Богу діти не називали мене папою, я би цього не пережив. Коли поверталися додому, у поїзді я напився.
На фестиваль фільм відіслав продюсер Ігор Дегтенко.
— Я в Канни не поїду, — каже Костров. — Мені начхати на результати. На фестивалях усе прораховано. Чим більший фестиваль, тим більший бардак.
Каже, що розпочинає знімати два серіали. У березні дописав сценарій 3D-мультфільму "Микита Кожум"яка".
— Три тисячі сторінок наваяв. Мультик мав вийти торік, але через кризу зйомки призупинили. Тепер поновлюють.
Директор Української кінофундації 59-річний Андрій Халпахчі не чув про стрічку Михайла Кострова.
— Цього року наших фільмів у конкурсній програмі немає, — каже він. — У фестивалі візьмуть участь стрічки лише із 14 країн світу. Не дивно, що України там немає.
— Нещодавно нам повідомили, що "Діти" не потрапили до конкурсної програми, — зізнається Ігор Дегтенко. — Його показуватимуть поза конкурсом 17 травня — у День людей, які загинули від СНІДу.
За Золоту пальмову гілку змагатимуться 20 стрічок. Серед них — "Розірвані обійми" Педро Альмодовара, "Безславні покидьки" Квентіна Тарантіно та "Пророк" Жака Одьяра. Журі очолює французька акторка Ізабель Юппер.
Результати оголосять 24 травня.
— В українському павільйоні за кавою й чаркою горілки укладемо чимало вигідних угод, — каже директор Української кінофундації Андрій Халпахчі, 59 років. Поза конкурсом у Парижі він покаже фільми Марини Кондратьєвої "Якось я прокинуся", Валерія Ямбурського "День переможених" та Володимира Лєрта "Відторгнення".
— "День переможених" — драматична трагікомедія про покоління, яке пережило голод, війну, соціалізм і тепер живе у страшних умовах, — розповідає 40-річний Валерій Ямбурський. — Стрічку знімав за однойменним романом Володимира Яворівського (голова Спілки письменників. — "ГПУ"). Сказав йому: "Із таким талантом до написання книжок вам гріх займатися політикою". У відповідь він розсміявся.
Стрічка "Відторгнення" готова на 70%. На фестивалі покажуть нарізку готової частини. У фільмі йдеться про кохання під час загибелі світу. Знялися Богдан Ступка, Агнія Дітковскіте, Олександр Баширов.
— Стільки спецефектів, як у нас, в українському й російському кіно ще не було, — хвалиться Володимир Лєрт, 29 років. — Ступці сподобався сценарій. Він погодився зніматися безплатно.
Коментарі