вівторок, 24 вересня 2013 06:45

"Наша культура пасе задніх навіть порівняно з російською"

Автор: фото з сайта www.moe-online.ru
  Лідер групи ”ВВ” Олег Скрипка 20 жовтня вирушить у тур з новим альбомом ”Чудовий світ”
Лідер групи ”ВВ” Олег Скрипка 20 жовтня вирушить у тур з новим альбомом ”Чудовий світ”

— На гастролях можу влаштувати сцену, якщо мені не дадуть поплавати в басейні. Якщо готельний номер без ванни, то після чотирьох концертів підряд можна й не вижити, — каже 49-річний Олег Скрипка, лідер київського рок-гурту "ВВ". Виступом у Тернополі 20 жовтня "Воплі Відоплясова" розпочнуть всеукраїнське турне з новим альбомом "Чудовий світ". Гастролі пройдуть у 20 містах. Завершиться тур 3 грудня в Чернівцях.

— Перед виходом на сцену мені потрібно дати фреш. Але не пропонувати їсти. Наш гітарист Євген Рогачевський не може обійтися без філіжанки кави, — продовжує Скрипка. — Інші можуть грати й на повний шлунок.

Що головне не забути, коли їдеш на гастролі?

— Баян і трубу. Хоча найголовніше покласти до валізи декілька сценічних сорочок. Бо після виступу одяг у сумці перетворюється на сир-рокфор. Мені не проблема попрати в номері, але сорочки все одно не встигають висохнути. На гастролях ще треба не забути хоча б 20 хвилин поспати. Я це називаю методом Штірліца, який, дрімаючи, відпочивав у машині. Ніякі фізичні навантаження на сцені так не виснажують, як зміна географічної довжини і широти. Організму допомагає лише сон.

Спонсор ваших гастролей — відома марка пива. Без такого фінансування можна обійтися?

— У спонсорах немає нічого аморального. Це співпраця й технологія існування мистецтва. Якщо в культуру не інвестувати, вона перетвориться на шоу-бізнес. "ВВ" удається вдало балансувати. Не виживати, пишучи заради грошей музику на потребу моді. Дозволяємо собі витратити ціле літо на роботу в студії. У нашої групи не сильна бізнесова жилка. Добре, що хтось бере на себе витрати з організації концертів. Це у СРСР звикли, що мистецтво має бути голодне, босе і голозаде. За кордоном меценати є в усіх великих культурних подій.

Наша культура пасе задніх навіть порівняно з російською, не кажучи про Захід. Бо там усе спирається на середній клас. Це масовий інвестор у культуру, а в нас він ніяк не сформується. Тут публіка звикла віддавати гривні за імпорт. Треба почати поважати себе, щоб платити відповідні гроші за квиток на українського виконавця. А щодо пива — у студентські роки я був рекордсменом КПІ. За три години випивав 24 келихи. Потім було важко з Подолу доїхати на метро до Політеху. Так що нікому не раджу зловживати цим чудовим напоєм.

Скільки буде пісень у новому альбомі?

— Сім років не видавали повноцінної платівки. Із 12 композицій альбому "Чудовий світ" половина — нові, інші написані мною ще у 1980-х, але досі не видані. Стилістично платівка буде м'яка, симфонічна, баладна. Жорсткі рокові речі ми залишили на наступний альбом. Пісню "Дібрівонька" подарував нам етноколектив "Божичі", що привіз її з фольклорної експедиції в Карпати. До неї я дописав куплет у стилі віршів Тараса Шевченка про любов. "Мана" — феєрична балада про чоловіка, який так закохався, що перетворився на дрозда. Композицію "Примари" зіграли у стилі бразильського повільного джазу. Таку музику зараз слухаю, коли втомлююся від року.

7 музикантів оркестру Збройних сил України візьмуть участь у турі разом із "ВВ". Гратимуть на духових і струнних інструментах. Також Олег Скрипка планує в кожному місті гастролей проводити кастинги серед місцевих вокалістів. Призом буде заспівати на сцені з рокером дуетом.

Стомився від сіро-зелено-коричневих тонів

— У мене з'явилася ідея чоловічої колекції одягу, — каже Олег Скрипка. — Це будуть кольорові сорочки в елегантному хіпі-стилі. Рисувати не вмію, ідеї допомагає втілювати знайомий художник. Шитимуть також знайомі в ательє, де виготовляють костюми для телешоу. Нарешті хочу подарувати чоловікам яскравий одяг. Стомився від сіро-зелено-коричневих тонів або ніжно-рожевих крайнощів. Де нормальний синій, жовтий, червоний? Поверну рюші, мережива, блискітки — усе, що привласнено жінками.

Зараз ви читаєте новину «"Наша культура пасе задніх навіть порівняно з російською"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути