2022‑го "Київська картинна галерея" святкуватиме 100‑річчя. До 2017‑го це був Національний музей російського мистецтва.
— До ювілею побачить світ каталог про колекцію одного з трьох найкращих художніх музеїв України. Це ініціатива Ігоря Воронова, Анатолія Криволапа і моя, — розповідає видавець Юрій Комельков, 59 років. — У бюджеті Києва навіть немає статті видатків на друковану продукцію. В день презентації 19 січня відкриємо виставку Анатолія Криволапа "Ніч… відбиток часу". Буде декілька картин, написаних для неї.
Приблизно 2000‑го Криволап відчув, що з його робіт зникла душа. Хоча рука ще правно малювала. Вирішив щось міняти. Почав розпитувати колег — чи є в когось дача під Києвом, бо місто не надихало. Рік нічого не міг знайти. Вирішив повернутися в рідний Яготин. Придбав хату. З якої не видно нічого, крім чистого горизонту. З 2013‑го Криволап проводить третину року в живописному селі Стричава Великоберезнянського району на Закарпатті. Це для нього екзотика, бо виріс на рівній, як стіл, Київщині. Нові пейзажі будуть гірські — з мінімумом фарб, стильні.
На виставці поряд із роботами Криволапа будуть пейзажі Архипа Куїнджі, Миколи Глущенка, Григорія Світлицького, Тараса Шевчека. Ніч — тема складна, але українські шедеври є.
Центральна картина виставки завбільшки 2 на 2 м.
— Це дуже вдале поєднання абстрактного й пейзажного живопису, — продовжує Комельков.
— Унікальність старих полотен Криволапа — по кольору не можеш помилитися, що зображена ніч. Хоча жодних темно-сірих або синіх барв. Було багато яскравого червоного, фіолетового. Але в новому пейзажі художник несподівано вирішив використати складні відтінки чорного. Простір на картині відчувається саме при живому перегляді. Її потужність не передасть екран телефону чи комп'ютера.
Українські пейзажі — візитівка Анатолія Криволапа. Він — найдорожчий із сучасних українських художників. 2013 року його картину "Кінь. Ніч" на аукціоні в Лондоні продали за $186 тис. — майже 5 млн грн.
Коментарі