вівторок, 26 лютого 2013 05:30

Найдорожче фотографії українця продавали за мільйон доларів

Автор: фото з сайта www.behance.net
  Одна з двох світлин диптиху ”Нео” Олени і Віталія Васильєвих, який продали у Лондоні на аукціоні за рекордну ціну
Одна з двох світлин диптиху ”Нео” Олени і Віталія Васильєвих, який продали у Лондоні на аукціоні за рекордну ціну

За $63,4 тис. продали у Лондоні диптих із фотопроекту "Нео" українських фотографів Олени та Віталія Васильєвих. Вона була лотом на лютневих торгах витворів сучасного мистецтва аукціонного дому "Філіпс". Роботу називають найдорожчою українською світлиною.

— Це не найбільша вартість фото, проданих українцями, — каже київський фотохудожник Віктор Марущенко, 67 років. — Найбільше платять за  знімки Бориса Михайлова. Нещодавно паризький центр "Помпіду" купив за мільйон доларів серію його робіт. З точки зору мистецтва Васильєви — середні комерційні фотографи, які пробиваються на ринку. До арт-простору жодного стосунку не мають. У Києві сучасні мистецькі фото виставляє хіба "ПінчукАртЦентр". Наприклад, роботи німця Андреаса Гурського, який продав найдорожчу світлину за 4 мільйони доларів. Оце, я розумію, ціна. А 60 тисяч — так собі. Для української фотографії, може, й великі гроші, бо в нас відсутній ринок. Навіть у Білорусі й Узбекистані є будинки фотографії. У нас — ні освіти, ні галерейного бізнесу. В Берліні 400 галерей, 200 виставляють фотографії. Тому наші фотографи й роблять спроби на заході. До того ж продати свої світлини з аукціону — не рівень. Рафіновані колекціонери купують або напряму, або через галереї. Васильєви друкуються у журналах типу "Воґ". Але то не показник мистецтва фотографії. Рівень — це музей сучасного мистецтва у Нью-Йорку. Васильєви — посередні. Ото, буває, продають ковбасу на базарі. Кілька перекупок стоять, а купують тільки в однієї. Бо гарно розрекламувала. А по суті — звичайна ковбаса, як у всіх. "Нео" — це кічуха натуральна. Роботи купили, бо комусь сподобалися. Це справа смаку.

Зараз ви читаєте новину «Найдорожче фотографії українця продавали за мільйон доларів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути