16 лютого у столичній книгарні "Є" на вул. Лисенка мандрівник 26-річний Максим Кідрук презентував видання "Навіжені в Мексиці". Позаторік після подорожі до Мексики видав книжку "Мексиканські хроніки". На конкурсі "Коронація слова" вона отримала другу премію. Після цього подорожував в Еквадорі, Перу, Чилі, Китаї та Бразилії.
— Я пишу подорожні нотатки, де описую свої пригоди. Часто певна ситуація могла би розвинутися у щось кумедне, але не розвивається. Брехати про неї, як про подію, що мала місце, не можу. За три роки набралося стільки, що я не міг стримувати у собі, — говорить автор.
— В Україні багато серйозних романів. Я ріс на іншій літературі — книжках О'Генрі і Марка Твена, що примушували посміхатися навіть у скрутні моменти, коли хотілося плакати. Тому виникла задумка написати смішну книжку. Я намагався наслідувати стиль О'Генрі і цього не приховую.
Кідрук читає історію, як головні герої напилися і полювали на слона із дробовиком, зарядженим сіллю. Слухачі сміються.
— Назвав би це романом ХХІ сторіччя для зайнятих людей, що не читають товстих книжок. Таке цікаво почитати, коли приходиш втомлений після роботи. Щось собі заварюєш і плюхаєшся на диван, береш книжку.
"Навіжені в Мексиці" опублікувало харківське видавництво "Клуб сімейного дозвілля". Наклад — 6 тис. примірників.
— Це вже четверта книжка Максима Кідрука. Попередні написані в іншому жанрі. Ми презентуємо його дебют як письменника-белетриста, — розповідає Світлана Скляр, головний редактор видавництва. — Редактором була торішній лауреат Шевченківської премії Галина Пагутяк. Вона така стримана пані по життю. Але сказала, що це була перша робота, над якою вона працювала і сміялася, не могла стриматися. Відповідальний за випуск теж наче сиділа над книжкою, але весь час було чутно пирскання. Казала: все нормально, це я працюю.
У книгарні роман коштує 43 грн.
Коментарі