Понеділок, 21 квітня 2008 16:20

На виставці еротичних фотографій показали "красу оголеного тіла" (ФОТО)

Виставка фоторобіт "Мій світ" 33-річної Олени Васильєвої з Харкова відкрилася у столичній галереї Фонду сприяння розвитку мистецтв на вул. Фролівський, 1/6. На метрових знімках зображено оголених жінок.

— Це моя перша виставка в Україні, — розповідає Олена. — Ще декілька років тому подібне мистецтво в нашій країні не розуміли. В українців нема здорового сприйняття краси оголеного тіла. На голу жінку дивляться лише зі хтивістю. Якісних художніх еротичних фотографій у вітчизняних глянцевих журналах не публікують, адже там треба побільше вульгарності й дешевизни. Бо саме таке нашим людям подобається. Жоден український чи російський журнал моїх робіт не взяв, натомість їх розхапують у найсолідніших європейських та американських виданнях.

Олена працює з чоловіком Віталієм, 42 роки. Фотографувати почали п"ять років тому. Доти вона займалася дизайном, а Віталій маркетингом.

— Спочатку Олена намагалася знімати саму себе, — долучається до розмови чоловік. — Але це було надто важко. Згодом я почав фотографувати оголеною дружину та її подруг. Олена не ревнувала, адже я розглядав усе просто як творчий процес. Викладали фотографії в Інтернеті. Там їх помітили редактори європейських видань, запропонували співпрацю.

Для зйомок подружжя ніколи не запрошує професійних моделей.

— Вони штучні й неприродні, — пояснює Олена. — Ми можемо на вулиці побачити гарну жінку й запропонувати їй побути нашою моделлю. Правда, відразу попереджаємо, що на час зйомок вона має перетворитися на глину — виконувати всі наші забаганки й не сперечатися. Якщо жінка не погоджується, не вмовляємо. Останні декілька років дівчата вже самі нас розшукують. Їдуть з Іспанії, Німеччини, Польщі, Білорусі, Росії.

Грошей своїм моделям фотографи ніколи не платять.

— Жінки навіть думають, що це вони нам мають платити. Бо завдяки нам їхні фотографії публікують у найкращих світових виданнях. Правда, платимо моделі відсотки, якщо фотографію з її зображенням купують у якійсь галереї. Якщо модель "ходова", тобто її фото користуються попитом, то можемо їй заплатити навіть 20 відсотків від отриманої суми.

У Європі роботи Васильєвої коштують у середньому 8 тис. євро.

— Фотограф вам виставляє початкову ціну за свою роботу. Чим фото більше, тим воно дорожче, — пояснює Віталій. — Найдешевші наші роботи коштують тисячу євро. Зараз ведемо переговори з одним галеристом із Маямі. Він хоче купити для своєї галереї відразу 18 знімків. Запитав, за скільки їх продамо. Я написав наші ціни.  Загалом ті фотографії оцінив у півтори тисячі доларів кожну. Він відповів, що це дуже дешево для Маямі і треба встановити вищу ціну.

— Той галерист збирається й сам наші фотографії продавати, — додає Олена. — А у Штатах закон забороняє продавати чиюсь роботу набагато дорожче, аніж купив її в автора. Тому американець і попросив нас підняти ціну.

Урочисте закриття виставки відбудеться завтра о 18.00.


Зараз ви читаєте новину «На виставці еротичних фотографій показали "красу оголеного тіла" (ФОТО)». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі